بهترین رشته های پردرآمد برای بازار کار ایران

بهترین رشته های پردرآمد و پولساز برای بازار کار ایران

امروزه یکی از اهداف دانش آموزان برای درس خواندن و ورود به دانشگاه یافتن رشته مناسبی است که بتوانند از طریق آن درآمد خوبی کسب کنند. شاید برایتان جالب باشد که ما در کشورمان، رشته هایی را داریم که می توانند بهترین رشته های پردرآمد و پولساز برای بازار کار ایران شناخته شوند. اکثر افرادی که قصد دارند به دانشگاه راه پیدا کنند، معمولاً این سؤال را دارند که کدام رشته های دانشگاهی در ایران پولساز بوده و نیازی نیست بابت آن شهریه کلانی پرداخت نمود. در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ سؤالات خود را بگیرید.

همه ما کاملاً به این موضوع واقف هستیم که رشته هایی مانند مهندسی، پزشکی و ... که آرزوی هر دانش آموز و محصلی می باشد، جزء برترین رشته ها از لحاظ درآمد و موقعیت محسوب می شوند؛ اما این ها تنها رشته های پولساز کشور نیستند. ما در کشور خود رشته هایی در عرصه علوم انسانی و فنی و حرفه ای داریم که گاهی اوقات مورد توجه قرار نمی گیرند؛ بنابراین بیایید در میان این دو شاخه نیز به دنبال بهترین رشته برای درآمدزایی در بازار کار ایران باشیم.
قبل از اینکه به معرفی رشته های پر درآمد بپردازیم، لازم است نکته ای را به عرض شما دوستان برسانیم. ببینید دوستان عزیز، راهیابی به دانشگاه و انتخاب رشته تنها مستلزم توجه به درآمد نیست. درست است که این موضوع اهمیت وافری دارد و شما قرار است سالیان سال در آن حیطه به فعالیت بپردازید، اما علاقه داشتن نیز جهت موفقیت اهمیت دارد؛ بنابراین ما در این قسمت از مطلب به یکسری از مهمترین و بهترین رشته های پردرآمد در بازار کار ایران اشاره خواهیم نمود که بهتر است قبل از انتخاب آنان علاقه خود را نیز در نظر بگیرید.

رشته کامپیوتر، رشته آینده ساز

کامپیوتر جزء آن دسته از رشته هایی است که نه تنها در ایران، بلکه در جهان نیز برو بیای زیادی دارد. این رشته ارکان گوناگونی را شامل گشته و با توجه به آمار به دست آمده اشتغال زایی بسیاری نیز در سطح جامعه ایجاد نموده است. امروزه در عصر تکنولوژی و ارتباطات، بیشتر کارهای ما به وسیله کامپیوتر و اینترنت صورت می پذیرد. اگر شما در رشته کامپیوتر به فعالیت بپردازید می توانید به شرکت های مختلفی جهت کار مراجعه کنید؛ بنابراین کامپیوتر از بهترین رشته های پولساز در ایران می باشد.
هر چند جدا از استخدام در شرکت هایی مانند شرکت های تولیدی و خدماتی و همچنین کار با نرم افزار، این امکان برایتان وجود دارد که از طریق این سیستم قدرتمند در خانه نیز برای خود درآمدهای پولسازی داشته باشید. در رابطه با خود این رشته باید بدانید که در کل به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می گردد و اگر شما با تلاش و کوشش جزء برنامه نویسان حرفه ای قرار بگیرید، قطعاً آینده درخشانی را برای خود رقم خواهید زد. کامپیوتر از رشته های پردرآمد در بازار کار ایران است.

رشته کامپیوتر

رشته پر درآمد داروسازی

این روزها 90 درصد از محصلان جذب رشته داروسازی می شوند. افرادی که قصد دارند وارد این حیطه گردند، باید بدانند که در این رشته به خدماتی همچون مشاوره دارویی، ارائه خدمات دارو مانند داروخانه ها و رژیم های دارو درمانی و ... خواهند پرداخت. اگر کمی در این رشته به تحقیقات بپردازید، خواهید دانست که 90 درصد افرادی که در داروسازی و کارخانه جات به ساخت دارو مشغول هستند، از همین رشته که یکی از بهترین رشته های پردرآمد در ایران محسوب می شود، فارغ التحصیل شده اند.

انواع رشته های پزشکی و زیبایی

ما در اینجا به افرادی که در رشته پزشکی، نمره قبولی را کسب می کنند، خواهیم گفت که آن ها در کشور ما ایران، آینده بسیار خوبی خواهند داشت. پزشکی شاخه های متنوع و گوناگونی را شامل می شود که از رشته های پردرآمد و پولساز برای بازار کار ایران می توان به متخصصان پوست و مو، گوش و حلق و بینی، پزشک زیبایی و ... اشاره کرد که این متخصصان با تلاش و کوشش بسیار توانسته اند امروز یکی از پولدارترین افراد سطح جامعه باشند.

رشته پزشکی

درآمد زایی با رشته علوم آزمایشگاهی

اگر بخواهیم رشته علوم آزمایشگاهی را از لحاظ بازار کار و درآمد مورد بررسی قرار دهیم، لازم است بدانید این رشته که گرایش های گوناگونی همچون رادیولوژی و ... دارد، از بازار کار بسیار عالی نیز برخوردار می باشد. هدف اصلی در این رشته شناخت بیماری، عفونت ها و ریشه یابی آن ها می باشد. علوم آزمایشگاهی به عنوان یکی از رشته های پولساز در ایران می تواند آینده روشنی داشته باشد. اگر فکر می کنید به این حیطه علاقه دارید، پس برای رسیدن به آن تلاش کنید که قطعا ارزشمند خواهد بود.

رشته پر رونق مدیریت از بهترین رشته های بازار کار ایران

مدیریت همواره خواهان زیادی در کشور داشته و به گرایش های گوناگونی نیز همچون مدیریت مالی، بازگانی و ... تقسیم می‌شود. این رشته در حدود 10 سال است که در کشور برای دانشجویان تدریس می شود و شاید بتواند یکی از رشته های مناسب و پرطرفدار برای بازار کار ایران باشد. شما می توانید با انتخاب این رشته در شرکت های بیمه، قسمت های امور مالی و اقتصادی به فعالیت پرداخته و برای خود شغل پر درآمدی داشته باشید. تنها کافی است برای رسیدن به آن نهایت تلاش خود را داشته باشید.

رشته مدیریت

رشته های مربوط به کاردرمانی و فیزیوتراپی

این گونه رشته ها در کشور ما رونق بسیار زیادی دارند. افراد کادر درمانی می توانند در بسیاری از مراکز کشور مانند بیمارستان ها، فدراسیون‌های ورزشی، مراکز توانبخشی و خیلی جاهای دیگر به اشتغال بپردازند و درآمدهای خوبی نیز داشته باشند. اگر بتوانید در این رشته موفق شوید و آن را با جدیت ادامه دهید این امکان برایتان وجود دارد که در آینده برای خود کلینیک خصوصی فیزیوتراپی داشته باشید که یکی از رشته های درآمدزا و مناسب می باشد.

نگاهی به برترین رشته های پولساز ایران در رشته فنی و حرفه ای

در کل رشته فنی و حرفه ای از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و برای آقایان و بانوان رشته های بسیار عالی و پر درآمدی در نظر دارد که در ادامه آن ها را مورد بررسی خواهیم داد. این رشته متاسفانه خیلی قابل توجه نبوده و افراد این تصور را دارند که برای شروع به کار در همان وهله اول به سرمایه و تجهیزات نیاز خواهند داشت، در صورتی که این طور نیست. شما می توانید بهترین بهره را از گرایش های فنی و حرفه ای که از رشته های پرطرفدار و درآمد زا در بازار کار ایران است ببرید.
 
یک نکته ای را در این رابطه همیشه در نظر داشته باشید که اگر می خواهید این رشته را به عنوان درآمد اصلی خود در آینده انتخاب کنید، در طول دوران تحصیل حتماً باید تخصص های لازمه را به دست آورید. تفاوتی ندارد که به سراغ کدام رشته و گرایش می روید، اگر در آن حیطه تخصص کافی را نداشته باشید، موفق نخواهید شد. تکنولوژی گیاه پزشکی، تبلیغات و بازاریابی، تکنولوژی پرورش دام، صنایع نساجی، خدمات پس از فروش خودرو، کودکیاری، مکانیک موتورهای دریایی و ... از رشته های پردرآمد در بازار کار ایران هستند.

رشته های فنی حرفه ای

رشته کودکیاری از رشته های درآمدزا در ایران

منظور از رشته کودکیاری، همانطور که از نامش نیز مشخص است، تربیت کودکان و دانش آموزان برای راهیابی به مدرسه می باشد. به جرئت می توانیم بگوییم که این گرایش برای خانم ها یکی از بهترین شغل ها در آینده می تواند باشد، محیطی مطمئن و عالی با درآمدی خوب که آرزوی هر دختری است. کودکیاری در حیطه فنی و حرفه ای برای بانوان از بهترین رشته های درآمدزا در ایران می باشد.

رشته کودکیاری

شغل تعمیرات موبایل

همه ما می دانیم که تکنولوژی هایی مانند موبایل و کامپیوتر یکی از وسیله های پر مصرف در سطح جهان محسوب می گردند. وجود برخی از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری که در طول روز برای نیمی از انسان ها رخ می دهد موجب می گردد که آن ها به سمت تعمیرات موبایل و... بروند. تعمیر اسپیکر گوشی، تعویض باتری، شکستن صفحه گوشی و ... از جمله ایراداتی هستند که درآمد تعمیرات موبایل را فزونی بخشیده و همواره موجب شده اند، تعمیرات موبایل نیز در حیطه فنی و حرفه ای جزء بهترین شته ها و شغل های پردرآمد در بازار کار محسوب شود.

مکانیک خودرو از بهترین رشته های پردرآمد

بدون شک می توانیم بگوییم که مکانیک خودرو یکی از برترین شغل های پولساز در ایران است. زمانی که شما در رشته فنی و حرفه ای، با تعمیرات ماشین، اجزای آن و نحوه کار با آن ها به خوبی آشنا شوید، از همان سنین نوجوانی می توانید یک مکانیک کار حرفه ای شوید. گسترش صنایع خودروسازی، در آینده این شغل رونق بسیار زیادی پیدا خواهد کرد و می توان گفت جزء اولین و بهترین رشته های پردرآمد در رشته فنی و حرفه ای است.

رشته مکانیک خودرو

نگاهی بر رشته وکالت از حوزه علوم انسانی

وکالت نه تنها از لحاظ درآمد، می تواند تامین کننده باشد، بلکه این شغل از موقعیت خوب اجتماعی نیز برخوردار است. شغل وکالت، بسیار سخت و در عین حال هیجان انگیز است و گاهی ممکن است زندگی شما را نیز به چالش کشاند. به همین خاطر لازم است به سمعتان برسانیم برای انتخاب نمودن این رشته تنها نباید به درآمد و پولسازی آن توجه نمایید. بلکه باید صلاحیت و توانایی انجام آن را نیز داشته باشید. وکالت از رشته های پولساز برای بازار کار ایران و همواره خواهان زیادی نیز دارد.
امروزه دانشجویان زیادی را می بینیم که در حوزه وکالت به تحصیل می پردازند. این شغل اگر در آینده به موفقیت بدل شود می تواند سود آوری های زیادی داشته باشد اما این را هم فراموش نکنید که هدف شما گرفتن حق دیگران است. پس در وهله اول باید بر روی وظیفه خود متمرکز شوید و بعد آن به کسب درآمد فکر کنید. علاوه بر وکالت، دستیار وکیل نیز می تواند یکی از شغل های با درآمد بالا باشد و درآمد او هم دست کمی از خود وکیل ندارد.

رشته حقوق

اهمیت اطلاع داشتن از لیست بهترین رشته های آینده ایران

انتخاب رشته جزء مسائلی است که بعد از قبولی در کنکور مورد توجه قرار می گیرد. اینکه شما با توجه به رتبه ای که به دست آورده اید بتوانید انتخاب شایسته ای نیز داشته باشید موضوعی بسیار مهم و حیاتی می باشد، زیرا آینده تان را در بر می گیرد. در زمان انتخاب رشته اولین موضوعی که باید مورد هدف قرار دهید رشته های آینده دار می باشد که بتواند برای شما درآمد خوبی نیز کسب نماید. بهترین رشته های پردرآمد و پولساز برای بازار کار ایران در حیطه های متنوعی وجود دارند.
حال به نظر شما چرا اولویت با رشته های آینده دار است؟ همانطور که اشاره نمودیم، رشته ای که قرار است در آن به تحصیل بپردازید و برای آن هزینه کنید، باید بتواند با درآمد و سوددهی خوب، جبران زحمات شما را کند. به همین دلیل حتما قبل از هر گونه انتخاب اول اطلاعات لازم را در رابطه با بهترین رشته های پولساز در بازار کار ایران به دست آورید و بعد متناسب با رتبه و علاقه خود، راهتان را در آن حیطه پیش ببرید.

جمع بندی

خب دوستان و کاربران حرف آخر، ما در این مطلب سعی داشتیم که به شما دانش آموزان و محصلان لیستی از بهترین و برترین رشته های موجود در کشور که آینده خوبی را می توانند برایتان رقم زنند را ارائه دهیم. امیدواریم مطلب سودمند و کاربردی واقع گردند. فقط اگر می خواهید که رشته ای پولساز و پردرآمد را انتخاب کنید، با توجه به وضعیت اقتصادی که کشور با آن روبرو است و آماری بیکاری نیز رو به افزایش می باشد، حتما باید در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی کسب کرده و دقت خود را بالا ببرید. ممنونم از همراهی شما عزیزان

ارسال دیدگاه جدید

تصویر کد امنیتی ثبت نظر