اهمیت درس زیست شناسی در کنکور

یکی از راه های بررسی اهمیت یک درس در آزمون کنکور مقایسه ضریب متعلق به آن درس با سایر دروس است. درس زیست شناسی با توجه به ضریبی که برای 5 زیرگروه کنکور تجربی به خود اختصاص و تعداد سوالات مطرح شده برای این درس در آزمون کنکور تجربی از درجه اهمیت بسیار بالایی برای افرادی که قصد کسب رتبه های برتر را دارند برخوردار است. با بررسی نتایجی که شرکت کنندگان کنکور تجربی در سال های گذشته کسب کردند متوجه می شویم که تنها 7 درصد از داوطلبان قادر به کسب بیش از 50 درصد در تست های درس زیست شناسی هستند. از همین رو برخی درس زیست شناسی را همچون کابوسی تصور می کنند که صد راه موفقیت آن ها قرار گرفته است.

اما به راستی این درس تا به این حد دشوار است یا اینکه فراتر از دانش داوطلبان می باشد؟ پاسخ هیچ کدام از این موارد نیست. بلکه عامل عدم موفقیت دانش آموزان در درس زیست شناسی کنکور تجربی ریشه در شیوه ناصحیح آموزش آن ها دارد. درس زیست شناسی به شدت مفهومی بوده و کلیه مطالب آن به طور پیوسته با هم در ارتباط هستند، بنا بر این بر خلاف باور بسیاری زیست شناسی به هیچ عنوان درس حفظ کردنی نیست که با مطالعه چند ده باره آن بتوان نتیجه مناسب را کسب کرد بلکه باید آن را اصولی و دقیق، با روش درست و مفهومی یاد گرفت. همچنین نباید از ارتباط و پیوستگی مطالبی که در فصل های مختلف و یا حتی سال های مختلف وجود دارد غافل ماند.

محصولات زیست شناسی حرف آخر

همان گونه که عرض شد برای کسب نتیجه قابل قبول در کنکور تجربی باید درس زیست شناسی را از روش درست آن و به شیوه کاملا مفهومی فرا گرفت. برای این مقصود پکیج زیست کنکور که توسط موسسه حرف آخر تهیه و ارائه شده است بهترین منبع آموزشی برای درس زیست شناسی می باشد، چرا که با استفاده از انواع روش های جدید و ابتکاری، زیست شناسی را به صورت کاملا مفهومی و شهودی تدریس می نماید. به نحوی که فراموش کردن مطالب از کسب درصد بالا بسیار سخت تر می باشد. 

بررسی سوالات کنکور در سال های اخیر از در هم تنیدگی کلیه مطالب بخش زیست شناسی خبر می دهد. بنابراین بهره گیری از اساتید حرفه ای که تسلط کامل به الگو های تست زنی دارند و قادرند درس زیست شناسی را به صورت مفهومی و با استفاده از تکنیک های شهودی اعم از به کارگیری جداول، انیمیشن ها و تصاویر مختلف تدریس نمایند، می تواند سبب کاهش اتلاف وقت داوطلبان و افزایش بازدهی آنان شود. از این رو موسسه حرف آخر با بهره مندی از جدید ترین تکنولوژی های آموزشی و با کمک اساتید خبره کشوری توانسته پکیج کامل زیست کنکور نظام جدید را تهیه نماید تا کلیه افراد مستعد در تمام نقاط کشور بتوانند از شرایط برابر در آزمون کنکور تجربی برخوردار شوند.

محصولات زیست شناسی حرف آخر در سه گام موثر و مفید شما را در مسیر موفقیت همراهی خواهد کرد. ابتدا با استفاده از تکنیک های تصویری مانند انیمیشن  و تصاویر مختلف مفهوم مطالب منتقل خواهد شد، سپس در گام دوم کلیه مطالب ریز کتب درسی در قالب اسلاید های مفهومی برای دانش آموزان تدریس شده و در نهایت به بررسی ارتباط بین مطالب و سوالات ترکیبی پرداخته می شود.

اساتید زیست شناسی حرف آخر

رضا شعبانی

استاد رضا شعبانی از جوان ترین اساتید برجسته درس زیست شناسی و از نخبه های کشوری به شمار می رود. ایشان پس از اخذ مدرک مهندسی ژنتیک موفق به دریافت مدرک دوره PCR پیشرفته از انجمن ژنتیک پزشکی ایران شده اند و در ادامه مسیر حرفه ای خود رتبه A روان شناسی یادگیری را از دانشگاه USM مالزی کسب نمودند. استاد رضا شعبانی که با روش های نوین آموزشی خود شهرت دارد، در کنار دو استاد دیگر دپارتمان زیست شناسی حرف آخر تدریس این درس را عهده دار هستند.

محمد شاکری

استاد محمد شاکری از نخبه های برتر کشور در زمینه زیست شناسی و فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی هستند. سوابق تدریس ایشان در موسسات برتر کشور، شبکه‌های صدا و سیما، مدارس و آموزشگاه ‌های معتبر تهران و سایر استان ها بسیار قابل توجه است. همچنین تجربه بالای استاد محمد شاکری در طراحی کتب تست و آزمون های موسساتی نظیر قلم چی، گاج، لیمو ترش و غیره توانسته ایشان را به عنوان یکی از برجسته ترین اساتید درس زیست شناسی و یکی از مدرسان برتر دپارتمان زیست شناسی موسسه حرف آخر مطرح نماید.

هومن روان

استاد هومن روان که سابقه ای 15 ساله در تدریس درس زیست شناسی دارد فارغ التحصیل رشته زیست شناسی جانوری از دانشگاه گیلان است. در حال حاضر از ایشان به عنوان برترین استاد بخش زیست شناسی گیاهی در کشور نام برده می شود. استاد هومن روان که علاوه بر موسسه حرف آخر سابقه تدریس در سایر موسسات و دبیرستان های مطرح کشور و همچنین تجربه حضور در صدا و سیما را نیز دارد در کنار استاد شاکری و استاد شعبانی دپارتمان زیست شناسی موسسه حرف آخر را مبدل به قوی ترین واحد آموزشی زیست شناسی در سطح کشور نمودند.