انتخاب های شما
موجود
پروژه 6040 حرف آخر
آزمون ها
پکیج کامل
پکیج رایگان
کتاب
زیست شناسی
فیزیک

اهمیت درس زیست شناسی در کنکور

یکی از راه های بررسی اهمیت یک درس در آزمون کنکور مقایسه ضریب متعلق به آن درس با سایر دروس است. درس زیست شناسی با توجه به ضریبی که برای 5 زیرگروه کنکور تجربی به خود اختصاص و تعداد سوالات مطرح شده برای این درس در آزمون کنکور تجربی از درجه اهمیت بسیار بالایی برای افرادی که قصد کسب رتبه های برتر را دارند برخوردار است. با بررسی نتایجی که شرکت کنندگان کنکور تجربی در سال های گذشته کسب کردند متوجه می شویم که تنها 7 درصد از داوطلبان قادر به کسب بیش از 50 درصد در تست های درس زیست شناسی هستند. از همین رو برخی درس زیست شناسی را همچون کابوسی تصور می کنند که صد راه موفقیت آن ها قرار گرفته است.

اما به راستی این درس تا به این حد دشوار است یا اینکه فراتر از دانش داوطلبان می باشد؟ پاسخ هیچ کدام از این موارد نیست. بلکه عامل عدم موفقیت دانش آموزان در درس زیست شناسی کنکور تجربی ریشه در شیوه ناصحیح آموزش آن ها دارد. درس زیست شناسی به شدت مفهومی بوده و کلیه مطالب آن به طور پیوسته با هم در ارتباط هستند، بنا بر این بر خلاف باور بسیاری زیست شناسی به هیچ عنوان درس حفظ کردنی نیست که با مطالعه چند ده باره آن بتوان نتیجه مناسب را کسب کرد بلکه باید آن را اصولی و دقیق، با روش درست و مفهومی یاد گرفت. همچنین نباید از ارتباط و پیوستگی مطالبی که در فصل های مختلف و یا حتی سال های مختلف وجود دارد غافل ماند.

محصولات زیست شناسی حرف آخر

همان گونه که عنوان شد؛ برای کسب نتیجه قابل قبول در کنکور تجربی باید درس زیست شناسی را از روش درست آن و به شیوه کاملا مفهومی فرا گرفت. برای این مقصود پکیج زیست کنکور که توسط موسسه حرف آخر تهیه و ارائه شده است بهترین منبع آموزشی برای درس زیست شناسی می باشد، چرا که با استفاده از انواع روش های جدید و ابتکاری، زیست شناسی را به صورت کاملا مفهومی و شهودی تدریس می نماید. به نحوی که فراموش کردن مطالب از کسب درصد بالا بسیار سخت تر می باشد.

تمامی پکیج های زیست شناسی موسسه حرف آخر ضبط جدید و ویژه کنکور 1402 بوده و بصورت آنلاین در بستر VOD ارائه می شوند. ارائه ویدئو های آموزشی در بستر VOD به اساتید این امکان را می دهد تا با برگزاری کلاس های آنلاین رفع اشکال، به تمامی سوالات دانش آموزان پاسخ دهند و اشکالات ایشان را رفع نمایند.

بررسی سوالات کنکور در سال های اخیر از در هم تنیدگی کلیه مطالب بخش زیست شناسی را نشان می دهد. بنابراین بهره گیری از اساتید حرفه ای که تسلط کامل به الگو های تست زنی دارند و قادرند درس زیست شناسی را به صورت مفهومی و با استفاده از تکنیک های شهودی اعم از به کارگیری جداول، انیمیشن ها و تصاویر مختلف تدریس نمایند، می تواند سبب کاهش اتلاف وقت داوطلبان و افزایش بازدهی آنان شود. از این رو موسسه حرف آخر با بهره مندی از جدید ترین تکنولوژی های آموزشی و با کمک اساتید خبره کشوری توانسته پکیج کامل زیست کنکور نظام جدید را تهیه نماید تا کلیه افراد مستعد در تمام نقاط کشور بتوانند از شرایط برابر در آزمون کنکور تجربی برخوردار شوند.

محصولات زیست شناسی حرف آخر در سه گام موثر و مفید شما را در مسیر موفقیت همراهی خواهد کرد. ابتدا با استفاده از تکنیک های تصویری مانند انیمیشن و تصاویر مختلف مفهوم مطالب منتقل خواهد شد، سپس در گام دوم کلیه مطالب ریز کتب درسی در قالب اسلاید های مفهومی برای دانش آموزان تدریس شده و در نهایت به بررسی ارتباط بین مطالب و سوالات ترکیبی پرداخته می شود.

اساتید زیست شناسی حرف آخر

 

محمد همدانی

استاد همدانی درس زیست شناسی را به نحوی تدریس می‌کند که داوطلبان به هیچ عنوان گذر زمان را احساس نمی‌کنند. یادگیری درس زیست شناسی با تدریس استاد همدانی بسیار آسان‌تر و شیرین‌تر شده است. استاد همدانی با آموزش‌های خاص و الگوهای ابتکاری خود مفاهیم را به بهترین شکل ممکن به داوطلبان آموزش می‌دهد. همین موضوع نیز موجب می‌شود که داوطلبان درس دشوار زیست شناسی را بهتر درک کنند و بیشتر متوجه شوند. استاد همدانی دارای مدرک کارشناسی در رشته زیست شناسی سلول – مولکولی از دانشگاه آزاد تهران است. این استاد برتر تحصیلات تکمیلی خود را در رشته میکروبیولوژی دانشگاه تهران سپری کرده است. سوابق آموزشی استاد همدانی بسیار درخشان است و از مدرک کارشناسی تا دکتری ادامه دارد. این استاد برتر موسسه حرف آخر دکترای مدیریت کسب و کار خود را از دانشگاه اصفهان کسب کرده است.

دارای مدرک کارشناسی در رشته زیست شناسی سلول _ مولکولی از دانشگاه آزاد تهران
فارغ‌التحصیل رشته میکروبیولوژی از دانشگاه تهران
دکترای مدیریت کسب و کار DBA از دانشگاه اصفهان