درس ادبیات فارسی

داوطلبان کنکور به محض بازگشایی دفترچه سوالات عمومی با یکی از مهم ترین ارکان کنکور رو به رو خواهند شد. درس ادبیات فارسی که ضریب 4 را در بین دروس عمومی به خود اختصاص داده است از جنبه های گوناگون دارای اهمیت است. 25 سوالی که در این بخش از کنکور پیش روی داوطلبان قرار می گیرد، تاثیر قابل توجهی در تعیین رتبه و تراز آن ها خواهد داشت. از این رو ادبیات هم می تواند بسیار رتبه آور باشد و هم می تواند داوطلب را از کسب نتیجه لازم برای قبولی در رشته های مورد علاقه اش، محروم نماید. برای موفقیت در این زمینه میتوانید از پکیج های ادبیات فارسی حرف آخر استفاده نمایید.

اهمیت ادبیات فارسی در کنکور

همانطور که گفته شد؛ درس ادبیات علاوه بر ضریبی که به خود اختصاص داده است و پاسخ صحیح به هر سوال 4 درصد به اندوخته داوطلبان می افزاید؛ از جنبه های دیگری نیز حائز اهمیت است. در درجه اول درس ادبیات فارسی اولین درسی است که داوطلبان با آن مواجه خواهند شد و عملکرد مناسب در آن تاثیر بسزایی در وضعیت روحی آنان برای ادامه پاسخ دهی به سوالات دروس مختلف خواهد داشت.
وجه دیگر اهمیت درس ادبیات فارسی در کنکور در قیاس با سایر داوطلبان مشخص می شود. با بررسی نتایج به دست آمده از کنکور های برگزار شده در چند سال اخیر در می یابیم که تنها 0.5 تا 1.5 درصد داوطلبان موفق به کسب نتیجه بالای 70 درصد شده اند. از این رو هر 4 درصدی که (هر پاسخ صحیح) پس از درصد مذکور کسب می کنید، شما را به قبولی در رشته دلخواهتان نزدیک تر خواهد کرد.

با این تفاسیر، بسیاری از دانش آموزان درس زبان فارسی را به سبب زمان بر بودنش از سبد مطالعاتی خود حذف می کنند؛ در حالی که با بهره گیری از شیوه درست و اصولی آموزش نه تنها این درس زمان بر نیست بلکه به راحتی قادر خواهید بود ضمن پاسخ دادن به 2 تا 5 سوالی که از زبان فارسی طرح شده است، تفاوت معناداری را بین خود و رقبا ایجاد نمایید. محصولات ادبیات حرف آخر با بهترین شیوه های آموزشی جدید این امکان را برای شما فراهم کرده تا در کنکور این درس را با درصد بالا بزنید.

محصولات ادبیات فارسی حرف آخر

با توجه به اینکه روند سوالات طرح شده مربوط به درس ادبیات فارسی از آسان به سخت است و در این بین گاها سوالاتی خارج از کتب آموزشی نیز مطرح می شود؛ بهره گیری از شیوه درست آموزش و درک مطالب آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

برخلاف باور اکثر داوطلبان، درس ادبیات فارسی از دروس حفظ کردنی نیست که بشود با صرف وقت زیاد و مطالعه چندین باره آن به نتیجه مطلوب دست یافت و نتایج حاصله در کنکور نیز گواه این مسئله است. بلکه این درس را باید به صورت اصولی و با درک صحیح از مطالب مذکور فرا گرفت. همچنین شیوه یادگیری باید به نحوی باشد که مطالب فراگرفته شده در حافظه بلند مدت ثبت شود تا در شرایط سخت آزمون بتوان از آن ها استفاده لازم را برد.

موسسه حرف آخر با آنالیز دقیق کتب درسی و شرایط رقابتی موجود بین داوطلبان کنکور توانسته است دوره های آموزشی را ارائه کند که ضمن تحقق موارد بالا، در کمترین زمان بالاترین بازدهی را برای دانش آموزان به ارمغان خواهد آورد.

پکیج های آموزشی ادبیات فارسی حرف آخر که با همکاری استاد محسن منتظری در دپارتمان ادبیات موسسه حرف آخر تدوین و ارائه شده است دانش آموزان را از هر نوع کلاس کنکوری بی نیاز خواهد کرد، چرا که در آن کلیه بخش ها و مباحث کتاب به صورت ساده، با الگو های خاص آموزشی و با کمک انیمیشن های داستانی به صورت کاملا مفهومی تدریس می شود. همچنین در این دوره های آموزشی، ضمن بررسی کلیه نکات کنکوری و دام های تستی، روند آماده سازی ذهنی داوطلبان برای هر گونه شرایطی انجام می پذیرد.

اساتید ادبیات حرف آخر

سوابق آموزشی یک مدرس به نوبه خود گویای جایگاه آن مدرس در رشته درسی مورد نظر است. استاد محسن منتظری از سرشناس ترین افراد در حوزه تدریس ادبیات فارسی کنکور هستند و شهرت عمده ایشان به سبب کسب نتایج موفقیت آمیز دانش آموزان در آزمون کنکور می باشد.

استاد منتظری علاوه بر سابقه سال ها تدریس در آموزشگاه های مختلف کشور، دارای سوابق مدیریتی و اجرایی مختلف در وزارت نیرو نیز می باشند و علی رغم پیشرفت قابل توجه در آن حوزه کاری به سبب شوق تدریس و کمک به داوطلبان برای کسب موفقیت در آزمون کنکور، حضور فعالی را در موسسه حرف آخر به هم رسانیده اند.

در دوره های آموزشی تهیه شده ادبیات حرف آخر به همت استاد منتظری، ایشان ضمن به کارگیری جدیدترین تکنیک های آموزشی، اقدام به تدریس مطالب به صورت مبحثی، تدریس درسنامه، آموزش مفهومی کلیه بخش های کتاب و ارائه الگو ها و راهکار های تست زنی و حل انواع تست ها نموده اند.