اهمیت درس عربی در کنکور

کنکور یکی از مهم‌ ترین و پر استرس ‌ترین آزمون ‌هایی بوده که از دهه‌ های پیش در کشور ما برگزار می‌ شود. میزان اهمیت این آزمون سراسری در تعیین آینده درسی و احتمالا کاری دانش‌ آموزان بسیار زیاد است. یکی از درس‌ هایی که سالیان سال است که مشاوران و اساتید توصیه می ‌کنند تا دانش آموزان به خوبی آن را فرا گرفته تا در نتیجه بتوانند در کنکور درصد بالایی بدست آورند درس عربی است. این درس در تمام گروه ‌های درسی یعنی تجربی، انسانی و ریاضی ضریب دو دارد. اما چه دلیلی باعث می‌شود تا به این میزان اهمیت داشته باشد؟

پاسخ روشن است، زیرا تعداد بسیار کمی از دانش آموزان به سراغ تست ‌های عربی می‌ روند. به عبارتی می‌ توان گفت هر تعداد تست صحیحی که در کنکور بتوانید از درس عربی بزنید به میزان چندین برابر تراز شما را تغییر خواهد داد. این درس یکی از درس‌ های بسیار سخت در دوران تحصیل در دبیرستان به شمار می ‌رود. برای همین نمی ‌توان به دانش آموزان به دلیل عدم علاقه به آن، خرده گرفت؛ اما اگر هدف، قبولی در کنکور باشد باید توانایی این را داشته باشید تا سختی ‌ها را به شکلی برای خود مرتفع کنید.

برای درس عربی از چه منابعی استفاده کنیم؟

عربی هم مانند دیگر دروس تخصصی و عمومی در کنکور منابع ثابتی برای مطالعه دارد. اولین و مهم ‌ترین منبعی که هر دانش آموزی می ‌تواند به آن رجوع کند، کتاب درسی است؛ اما مشکلی که در این بین پیش می‌آيد این بوده که چون این درس به زبان دیگری غیر از فارسی است، امکان خودخوان آن بسیار سخت است. بنابراین بهترین راه این بوده که منبع درسی مناسب و کاملی را پیدا کرده و به استاد کاربلد و باتجربه‌ ای رجوع کنید تا اولاً اصول این درس مهم را به شما آموزش دهد و بعد نحوه تست زدن در درس عربی را آموزش داده و با شما تمرین کند. در این صورت، نگرانی بابت درصد این درس در کنکور نخواهید داشت.

محصولات عربی حرف آخر

موسسه حرف آخر به منظور تسهیل این مسیر سخت و دشوار برای دانش آموزان، محصولات آموزشی جامعی برای درس عربی طراحی کرده تا بتواند در مدت زمان بسیار مناسبی این درس را آموزش داده و شما را برای کنکور آماده کند. 

ویژگی منحصر به فرد محصولات عربی حرف آخر این بوده که با تکنیک داستان سرایی، دروس را به شما آموزش می‌دهد. این روش باعث می‌شود تا در بستر یک داستان، نکات و قواعد عربی را فراگرفته و وارد حافظه بلند مدت خود کنید. یکی از محصولات موسسه حرف آخر عربی 6040 (نظام جدید) است. این پکیج به همراه کتاب کار بوده و به صورت کامل، از صفر تا صد عربی را به شما آموزش می ‌دهد.

محصول بعدی این مجموعه عربی جامع کنکور (نظام جدید) به همراه کتاب کار است. این محصول با استفاده از انیمیشن و روش داستان‌گویی به شما آموزش می ‌دهد تا بتوانید درصد کنکور خود را به بالای 80 درصد برسانید. شاید در نگاه اول این مساله برای شما غیر ممکن به نظر برسد؛ اما اگر با روش‌ها و متدهایی که در این پکیج آموزش داده می ‌شود جلو بروید، خواهید دید که زدن تست ‌های عربی نه تنها سخت و دشوار نبوده که به نوعی تفریح هم محسوب می شود.

محصول دیگر عربی حرف آخر، عربی جامع کنکور علوم انسانی بوده که مانند دو محصول قبلی به همراه کتاب کار برای شما ارسال خواهد شد. در این پکیج با استفاده از الگو‌ها و نقشه ‌های راهی که به شما ارائه می‌ دهند، می ‌توانید مطالب به را سادگی به خاطر سپرده و در هنگام تست زدن به سرعت آن ‌ها را به یاد آورید. نکته ‌ای که باید هنگام استفاده از این پکیج ‌های آموزشی در نظر داشته باشید این مسئله بوده که حتما گام به گام با اساتید پیش رفته و تمرین لازم را داشته باشید تا در کنار آموزش بی ‌نظیر بتوانید یک نتیجه درخشان نیز بگیرید.

اساتید عربی حرف آخر

محمد واعظی: استاد محمد واعظی یکی از بهترین اساتیدی بوده که در حال حاضر در سیستم کنکور کشور مشغول به فعالیت در زمینه تدرس عربی هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد ادبیات عرب خود را از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرده ‌اند. نحوه تدریس عالی و نو آورانه استاد واعظی باعث شده تا دانش آموزان بتوانند بعد از گذراندن کلاس ‌های عربی، درصد‌های بالایی در کنکور دریافت کنند. استاد واعظی مولف کتاب شبیه ساز کنکور هستند. علاوه بر این ‌ها در موسسه حرف آخر به عنوان مدرس پکیج‌ های عربی حضور داشته ‌اند.

از ویژگی ‌های منحصر به فرد ایشان در زمینه تدریس می ‌توان به فن بیان و قدرت تکلم بسیار بالا و قوی اشاره کرد. علاوه بر این، روش‌ های جدیدی را برای آموزش عربی در پیش گرفته ‌اند که بدون فراموشی دانش‌ آموزان می ‌توانند مطالب را به خاطر بسپرند.