اهمیت درس فیزیک در کنکور

درس فیزیک در آزمون کنکور کارشناسی یکی از ارکان مهم می باشد که می تواند به عنوان عامل مشخص کننده تمایز بین شرکت کنندگان ظاهر شود. در کنکور گروه آزمایشی ریاضی، درس فیزیک با ضریب 9 در کنار درس ریاضی مهمترین دروس اختصاصی این رشته به شمار می روند. بنابراین میزان چیره شدن بر سوالات فیزیک در کنکور ریاضی نقش مهمی در تعیین جایگاه شرکت کنندگان دارد. 

در گروه آزمایشی تجربی وضعیت کمی متفاوت است؛ به این ترتیب که درس فیزیک در زیرگروه یک رشته تجربی ضریب 6 را دارد اما شرکت کنندگان کنکور تجربی عموما در این درس دارای میانگین پایین تری به نسبت دروس شیمی و زیست شناسی هستند. از این رو درس فیزیک در کنکور تجربی به صورت غربال عمل کرده و عامل تمایز دانش آموزان از یکدیگر می باشد. به علت ضعف عموم شرکت کنندگان در این بخش از کنکور، تعداد پاسخ صحیح بیشتر معادل رتبه بهتر و تراز بالاتر به نسبت سایر رقبا است و حتی می تواند تا حدودی ضعف در تست های درس شیمی را نیز جبران نماید.

تعداد سوالات درس فیزیک در کنکور

از مجموع سوالات آزمون کنکور ریاضی، 45 سوال و در کنکور تجربی 30 سوال به درس فیزیک اختصاص دارد و معمولا 45 درصد این سوالات از درس های پیش دانشگاهی و مابقی مربوط به دروس پایه است. درس فیزیک که برخی از آن به عنوان غول کنکور می شناسند با توجه به اینکه وزنه سنگینی در کنکور به حساب می آید، غلبه بر آن موجب سبقت قابل توجهی از سایر رقبا می شود.

محصولات فیزیک حرف آخر

موسسه حرف آخر همواره در ارائه روش های نوین آموزشی پیشگام بوده و در این مسیر از انواع ابزار های بصری اعم از تصویر سازی، انیمیشن و فناوری های شهودی سازی بهره برده است. این موسسه با عرضه محصولاتی که تکیه بر شهودی سازی و به کارگیری حافظه تصویری دارند و توسط برترین اساتید کشوری ارائه می شود توانسته آمار قابل قبولی را در کسب موفقیت آزمون کنکور به جای بگذارد. در ادامه برخی از محصولات فیزیک حرف آخر را ملاحظه می فرمایید.

تمامی پکیج های فیزیک موسسه حرف آخر ضبط جدید و ویژه کنکور 1402 بوده و بصورت آنلاین در بستر VOD ارائه می شوند. ارائه ویدئو های آموزشی در بستر VOD به اساتید این امکان را می دهد تا با برگزاری کلاس های آنلاین رفع اشکال، به تمامی سوالات دانش آموزان پاسخ دهند و اشکالات ایشان را رفع نمایند.

  • پکیج فیزیک جامع (رشته های ریاضی و تجربی) + کتاب کار
  • مکمل فیزیک دهم - ترمودینامیک
  • فیزیک 6040 (رشته تجربی) (نظام جدید) + کتاب کار
  • فیزیک جامع تشریحی رشته تجربی (سال دهم، یازدهم و دوازدهم)

این موارد تنها برخی از دوره های آموزشی درس فیزیک حرف آخر است، شما در بالای این صفحه می توانید سایر دوره های آموزشی را ملاحظه بفرمایید. دوره های آموزش فیزیک با همکاری مهندس پیمان کامیار که فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف بوده و از اساتید برجسته و ممتاز کشور به شمار می روند تهیه شده است. وجه تمایز این دوره های آموزشی با بسیاری از پکیج های مشابه، ترکیب تکنیک های بصری با شیوه خاص تدریس استاد کامیار است که طی آن مطالب به صورت ساده و مفهومی ارائه می شوند و دانش آموز را از سردرگم شدن در حجم انبوه فرمول ها نجات می دهد.

اساتید فیزیک حرف آخر

پیمان کامیار: مهندس پیمان کامیار مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه تبریز و در رشته فیزیک هسته ای دریافت نمود و پس از آن برای تحصیلات تکمیلی رشته فیزیک حالت جامد را در دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد. کسب تجربه ها و موفقیت های فراوان در دوران تدریس سبب شده است تا در محافل آموزشی از ایشان به عنوان برجسته ترین استاد درس فیزیک نام برده شود. برخی از برجسته ترین سوابق استاد کامیار را در ادامه ملاحظه می فرمایید.

  • تدریس در دبیرستان  های برتر کشور 
  • تدریس در اکثر شهرهای ایران 
  • حضور در شبکه‌های مختلف صدا و سیما 
  • تالیف بیش از 30 کتاب پیرامون درس فیزیک
  • مولف و فعال در کانون آموزشی قلم‌چی