درس ریاضی

درس ریاضی یکی از مهم ترین دروس در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته ها می باشد. مفاهیم این درس در رشته های مختلف کمی متفاوت بوده و همچنین سطح اهمیت آن ها نیز متفاوت است. اما آنچه میان تمامی رشته ها مشترک است، این است که ریاضی درسی بسیار مهم و بسیار تاثیر گذار در آینده شخص در آن رشته می تواند باشد. البته اغلب این درس با نام سخت ترین درس شناخته شده و آمار ها نشان می دهند که بسیاری از دانش آموزان از این درس متنفر هستند. اما آیا واقعا این تنفر قابل توجیه است؟ شاید با خود بگویید که بله، چرا که درس ریاضی درس بسیار سختی است، اما این باور کاملا غلط است. بد نیست بدانید که هیچ علمی در دنیا سخت مطلق نیست. در واقع این شیوه یادگیری هر حرفه و علم است که متفاوت است. بسیاری از دانش آموزان شیوه درست یادگیری این درس را بلد نیستند.

ریاضی نیاز به صبر و تمرین بسیار دارد. همچنین این درس کاملا یاد گرفتنی است و بهتر است برای مسلط شدن بر آن، اصلا به دنبال روش های سریع و یا حفظ کردن نباشید. البته این بدین معنا نیست که هیچ راه آسانی برای یادگیری ریاضی وجود ندارد. قبل از هر چیز شما ابتدا باید نقاط ضعف خود در این درس را پیدا کنید. باید ببینید که در چه مباحثی مشکل دارید و سعی کنید به روشی موثر آن ها را یاد بگیرید. جالب است بدانید که مجموعه حرف آخر، پکیج های آموزشی را برای دانش آموزان تمامی مقاطع و تمامی رشته ها تهیه کرده، تا بتوانند به بهترین شکل درس ریاضی را با پکیج های ریاضی حرف آخر فراگرفته و برای همیشه مشکل خود را با آن حل کنند. 

درس ریاضی در کنکور رشته های مختلف چه اهمیتی دارد؟

سوالی که اکثر دانش آموزان می پرسند این است که ریاضی در کنکور هر رشته چه تاثیری دارد؟ برخی ها حتی گمان می کنند که این درس تنها در رشته ریاضی موثر بوده و برای کنکور دیگر رشته ها نیازی به مطالعه آن نیست. هر چند که اهمیت درس ریاضی در رشته های مختلف متفاوت است، اما این درس در تمامی رشته ها یک درس مهم به حساب می آید. در رشته ریاضی، این درس یکی از اصلی ترین دروس این رشته بوده و تاثیر بسیار زیادی در نتیجه کنکور دارد. ضریب این درس در رشته ریاضی برای گروه های یک و دو 12 و برای سایر گروه ها 9 می باشد. 
این درس در رشته تجربی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند بر روی نتیجه کنکور شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. ضریب این درس در رشته تجربی برای زیر گروه یک 6 و برای سایر زیر گروه ها 9 و 12 می باشد. بنابراین اگر در کنار دروس اصلی تجربی، بر روی این درس نیز مقداری تمرکز کنید، می توانید از رقیبان خود پیشی بگیرید. درس ریاضی در رشته انسانی از اهمیت کمتری نسبت به دو رشته دیگر برخوردار می باشد. با این حال این بدین معنا نیست که باید آن را حذف کنید. بلکه برعکس، از آنجایی که برخی از داوطلبان رشته های تجربی و ریاضی در کنکور انسانی نیز شرکت می کنند، تسلط شما بر ریاضی می تواند در رقابت با این داوطلبان نیز شما را پیروز کند.

ریاضی رشته ریاضی با ریاضی رشته تجربی چه تفاوتی دارد؟

درس ریاضی در این دو رشته شباهت های بسیاری به یکدیگر دارند. اصلی ترین تفاوتی که در ریاضی رشته تجربی و ریاضی وجود دارد، این است که در ریاضی رشته تجربی مباحثی چون هندسه و گسسته و جبر به طور خلاصه و کوتاه گنجانده شده اند. اما این مباحث در رشته ریاضی دارای کتاب هایی جداگانه بوده و توضیحات مفصل تری دارند. همچنین ریاضی رشته تجربی دارای سه بخش ریاضی 1 و 2 و 3 می باشد. ریاضی رشته ریاضی دارای یک کتاب ریاضی 1 و دو کتاب حسابان 1 و 2 می باشد که در واقع معادل ریاضی 2 و 3 رشته تجربی هستند. به طور کلی می توان گفت که ریاضیات رشته تجربی، تقریبا زیر مجموعه ای خلاصه تر از ریاضیات رشته ریاضی می باشد.

محصولات ریاضی حرف آخر

حرف آخر یکی از برترین موسسات کشور می باشد که در زمینه تولید محصولات آموزشی درسی و کنکوری، فعالیت های بسیار چشم گیری را انجام داده است. این مجموعه پکیج هایی برای تدریس درس ریاضی در رشته های مختلف آماده کرده است که مشکل شما در یادگیری این درس را برای همیشه حل می کند. در پکیج های ریاضی حرف آخر که به صورت ویدیوهای بسیار با کیفیت آماده شده اند، جدیدترین و بهترین متدهای دنیا برای تدریس ریاضی به کار گرفته شده اند. در این پکیج ها سعی شده تا مباحث مختلف ریاضی به بهترین و ساده ترین شکل به دانش آموز منتقل شوند. همچنین محتوای این پکیج ها تاکید بسیاری بر ریاضی کنکور داشته و راه حل های بسیار مناسبی برای موفقیت تضمینی در درس ریاضی در کنکور معرفی شده اند.

محصولات ریاضی حرف آخر جامع بوده و تمامی محتوای مربوط به هر رشته و مقطع، در آن ها به طور کامل و جداگانه تدریس شده اند. از جمله پکیج های موثر و ارزان قیمت حرف آخر در زمینه درس ریاضی، می توان به پکیج ریاضی جامع حرف آخر – ریاضی نظام جدید، پکیج ریاضی رشته ریاضی، ریاضی جامع 1 رشته تجربی و غیره اشاره کرد.

تمامی پکیج های ریاضی موسسه حرف آخر ضبط جدید و ویژه کنکور 1402 بوده و بصورت آنلاین در بستر VOD ارائه می شوند. ارائه ویدئو های آموزشی در بستر VOD به اساتید این امکان را می دهد تا با برگزاری کلاس های آنلاین رفع اشکال، به تمامی سوالات دانش آموزان پاسخ دهند و اشکالات ایشان را رفع نمایند.

 

اساتید ریاضی حرف آخر

موسسه حرف آخر بر روی محتوا پکیج های خود بسیار حساس می باشد. از این رو این موسسه تنها با مدرسان حرفه ای، مجرب، کاربلد و خلاق فعالیت کرده و از بهترین افراد کشور استفاده می کند. از جمله مدرسین حرف آخر در درس ریاضی می توان به عبدالرضا منتظری و مهران قاسمی اشاره کرد. هر دو این اساتید بزرگوار، از بهترین و خلاق ترین اساتید کشور در زمینه ریاضی می باشند. استاد منتظری با 28 سال سابقه تدریس، از روش های بسیار جذاب و علمی و البته ابداعی برای تدریس ریاضی استفاده می کند. ایشان به عنوان مدرس نوآور در عرصه تدریس ریاضی شناخته می شوند.