بهترین منابع کنکور تجربی 1402

داوطلبان برای دست یابی به موفقیت به سه نکته خیلی اساسی باید توجه ویژه ای داشته باشند که می توان از آن به انتخاب بهترین منابع کنکور، برنامه ریزی عالی و تلاش و انگیزه یاد کرد. هر کدام از این نکات نقش بسزایی در پیشرفت داوطلب دارند. ما در این قسمت می خواهیم، درباره ی بهترین منابع کنکور تجربی 1402 صحبت کنیم. البته با توجه به فزونی منابع مختلف در رشته تجربی، باعث شده دانش آموزان برای انتخاب منبع دچار سردرگمی و انتخاب نادرست شوند که همین انتخاب نادرست، انگیزه و پشتکار فرد دانش آموز را گرفته و او را در مسیری اشتباه هدایت خواهد کرد. ما در این مقاله سعی داریم شما را برای کسب موفقیت در این آزمون سرنوشت ساز راهنمایی کنیم. 
با توجه به بررسی های انجام شده از کنکور سال 90 به بعد مشخص شده که سؤالات کنکور هرساله به نسبت مفهومی و ترکیبی طرح می شوند. به خصوص در گروه تجربی که متأسفانه باعث شده بعضی مؤسسات با در نظر نگرفتن این موضوع دانش آموز را به راهی نادرست راهنمایی کنند. یک منبع خوب برای کنکور باید توانایی پوشش دادن تمام مباحث کتاب را داشته باشد و این پوشش باید خط به خط کتاب را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد، چرا که بعضی دروس تخصصی مثل زیست شناسی که هم مفهومی و هم ترکیبی می باشند، نیاز به تجزیه تحلیل خط به خط دارند.
بنابراین بهترین منابع کنکور تجربی 1402 به منبعی اشاره دارد که غنی از سؤالات و تست های پرکاربرد باشد و بتواند دانش آموز را در جهتی درست و مطمئن راهنمایی نماید. همه ما به این موضوع واقف هستیم که سوالات مربوط به کنکور تجربی همه مفهومی بوده و این نمی تواند نشان دهنده دشوار بودن کنکور باشد. تنها با مطالعه دقیق و استفاده از منابع عالی می توانید با کمی تلاش و پشتکار این دوره را هم با موفقیت بگذرانید.

معرفی بهترین منابع کنکور تجربی

بهترین منابع کنکور تجربی 1402 به منبعی گفته می شود که هم سطح خودتان بوده و همواره ذهن شما را به چالش بکشاند. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که همواره به دنبال منابعی عالی جهت استفاده در کنکور تجربی خود می باشید، در این بخش با ما همراه باشید. در ابتدا منابع درسی ما به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می شوند:

بهترین منابع دروس عمومی کنکور تجربی 1402

دین و زندگی یکی از دروس عمومی محسوب می گردد که با برخورداری از ضریب 3 در افزایش میزان تراز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که متاسفانه برخی از افراد وجود آن را ناچیز می پندارند. پکیج دین و زندگی جامع، به شخصه می توانیم بگوییم که یکی از بهترین منابع کنکور تجربی 1402 است که تمامی استاندارد ها و الگو های نوین آموزش در آن رعایت گشته است. این پک شامل محصولاتی همچون دین و زندگی سال دهم + کتاب کار، دین و زندگی سال یازدهم + کتاب کار و دین و زندگی سال دوازدهم + کتاب کار می گردد.

هرآنچه که از دروس عربی بخواهید، در این پک جمع آوری شده است. با حضور استاد محمد واعظی، پاسخ تمامی پرسش های خود را خواهید گرفت. با استاد واعظی‌ تنها در 4 ساعت مبحث ترجمه را به پایان خواهید رساند. بهترین منابع کنکور تجربی 1402 در دروس عربی را از ما بخواهید. 

  • پکیج ادبیات جامع حرف آخر

ادبیات معمولا زیر شاخه های متنوعی را در بر می گیرد که هر کدام در جای خود از سختی و دشواری برخوردار هستند. با تدریس محسن منتظری دیگر نگرانی در دل خود جای ندهید. این پک کامل ادبیات تمامی دروس را با شیوه ای بسیار آسان و قابل فهم به سمعتان رسانده و همواره با تماشای هر مبحث، دقت و انگیزه شما نیز در مطالعه افزایش می یابد. 

تست زدن در دروس زبان نیازمند دقت، تجربه و تبحر کافی می باشد. ما در این زمینه بهترین منابع کنکور تجربی 1402 را با عنوان پکیج زبان انگلیسی جامع مجتبی محمودی به شما عزیزان معرفی می نماییم. در این پکیج زبان انگلیسی به شیوه های نوینی به دانش آموزان تدریس شده تا بتوانند تمامی نکات را در حافظه بلند مدت خود ثبت کنند.

معرفی بهترین منابع کنکور تجربی

بهترین منابع دروس تخصصی کنکور تجربی 1402

زیست شناسی در کنکور تجربی ضریب 4 را به خود اختصاص داده، با این حساب از اهمیت والایی برخوردار می باشد و داوطلبان باید زمان زیادی برای این درس صرف کنند. شما برای موفقیت به یک پکیج کامل کاربردی و قابل فهم نیاز دارید، تا پاسخگوی تمامی پروژه های درسی شما در هر زمینه ای باشد. بهترین منابع کنکور تجربی 1402 را با تدریس استادان رضا شعبانی، هومن روان و محمد شاکری تجربه کنید.

هیچ چیز به اندازه ریاضی نمی تواند زمان ما را بگیرد. ما به تدریس استادانی نیاز داریم که بتوانند به جای سلب انرژی بیشتر به ما انگیزه داده تا با اشتیاق و انرژی وافری به تمرین بپردازیم. این پکیج با تدریس استاد منتظری و قاسمی، به یکی از دروس بسیار جذاب و قابل فهمی تبدیل شده که تنها با خریداری این پکیج حرف آخر می توانید دروس ریاضی را به راحتی پشت سر گذارید.

معمولا به خاطر سپردن هر فرمولی در آن فضای پر استرس و پر تنش می تواند کار دشواری باشد. نگران نباشید ما در این پکیج 7 عددی تمامی موضوعات مفهوم دار و مشکل را با زبانی ساده و روان به دانش آموزان بیان نموده ایم، تا با درکی کامل از آن مطلب بتوانند، وارد فصل بعدی گردند. بهترین منابع کنکور تجربی 1402 در دروس فیزیک را از پیمان کامیار بخواهید.

آخرین پکیج از پکیج 0 تا 100 رشته تجربی نظام جدید حرف آخر مربوط به یکی از پر اهمیت ترین دروس، یعنی درس شیمی است. ما با اعمال تصاویر سه بعدی، حافظه بلند مدت دانش آموزان را به چالش می کشیم، تا همواره گامی نو در جهت موفقیت این درس بردارند.

پکیج صفر تا صد تجربی حرف آخر

پکیج صفر تا صد تجربی حرف آخر کامل ترین بسته آموزشی موسسه حرف آخر می‌باشد. شما با تهیه پکیج 0 تا 100 رشته تجربی دیگر به هیچ پکیج آموزشی نیاز نخواهید داشت. این پکیج شامل تمامی محصولات معرفی شده می‌باشد که شما میتوانید با تخفیف ویژه آن را تهیه کنید.

پیشنهاد خواندن مقاله: بهترین منابع کنکور انسانی 1403

تاثیر کمک از منابع آموزشی در میزان موفقیت کنکور تجربی

منابع آموزشی یکی از مهم ترین موضوعاتی هستند که برای کسب تراز بالا و دستیابی به رتبه مورد نظر می توانند، بسیار کمک آفرین باشند. اما آنچه که در این زمینه از اهمیت بسیاری برخوردار است، این موضوع می باشد که ما بتوانیم منبع کمک آموزشی را به درستی انتخاب کنیم. انتخاب منابع کمک درسی با کیفیت همانند یک معلم خصوصی افراد کنکوری را برای این آزمون آماده می کند. برای اینکار باید انتخاب درست و به جا داشته باشید و با یک برنامه ریزی عالی برای مدیریت دروس، شما را به موفقیتی که در انتظارش هستید نزدیک خواهد کرد.

قبل از انتخاب بهترین منابع کنکور تجربی 1402 از افرادی که در این زمینه تخصص و دانش لازم را دارند مشورت بگیرید، تا شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان برسانند و حتما منابع خود را با توجه به نیاز و سطح علمی خود انتخاب کنید. بعضی منابع کمک آموزشی در ابتدا مطالب و نکات را آموزش می دهند و سپس با  حل مسائل سعی در انتقال مفاهیم دارند و برخی هم در چارچوب تست های چهار گزینه ای مطالب را آموزش می دهند.
هر وقت احساس کردید، فهمیدن مطلب برای شما سخت است، می توانید از منابع کمک آموزشی استفاده کنید که آموزش آن به صورت مفهومی بوده و شما مطلب را مفهومی فرا می گیرید و با افزایش سطح علمی خود در متوجه شدن نکات درسی و حل مسائل و پاسخ تست چهار گزینه ای به خوبی عمل خواهید کرد. بنابراین شما نیاز دارید، قدرت تست زنی خود را بالا ببرید که شما با انتخاب کتاب های چهار گزینه ای سرعت عمل خوبی در این سوالات داشته باشید.

برنامه ریزی برای کنکور تجربی 1402

برنامه ریزی از اصول مهم و بسیار کاربردی در موفقیت شما دانش آموزان عزیز می باشد. برای شروع هر داوطلبی نیاز به یک برنامه ریزی درست دارید، چرا که بدون برنامه ریزی اگر چند سال هم وقت بگذارید، برای کنکور باز به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. بنابراین با داشتن یک برنامه ریزی مناسب و عمل به برنامه خود بصورت تضمینی و با انتخاب بهترین منابع کنکور تجربی 1402 در گرفتن نتیجه عالی کوشا باشید. مطمئنا شما به آنچه که می خواهید، خواهند رساند.
با برنامه ریزی مناسب شما می توانید از کمترین زمان و امکانات بهترین نتیجه دلخواه خود را بگیرید. با توجه به سوالات پرسیده شده از داوطلبین برتر سال های گذشته همه به یک نکته اشاره دارند، منبع مناسب و برنامه ریزی درست و اصولی که همه داوطلبین برتر برای مطالعه ی خود داشتند و به بهترین نتیجه مطلوب رسیده اند. برای برنامه ریزی مناسب و کاربردی نکاتی را در این قسمت که بسیار مهم و کاربردی می باشد، به آن ها اشاره خواهیم کرد.

در ابتدا باید به این نکته توجه نمایید که برنامه ای که انتخاب می کنید باید بتوانید اجرا کنید و به آن متعهد داشته باشید. مشاوری که برای شما برنامه ریزی می کند، باید به این نکته پایبند باشد و شرایط شخصی مورد نظر و توان آن فرد را بسنجد و مطابق با آن برنامه ریزی برای مطالعه درسی داشته باشد و حتما برنامه ای استفاده کنید که از انعطاف لازم را برخوردار باشد. از برنامه ریزی غیر منطقی که نتوان اجرا کرد، کاملا خودداری کنید، چرا که با انجام ندادن آن شما نا امید تر و انگیزه تان از بین خواهد رفت، پس حتما به این نکته توجه داشته باشید.
نکته دیگر رعایت پیش نیاز می باشد. به طور مثال اگر فصل 1 را یاد نگیرید که وابسته به فصل دو می باشد یادگیری فصل دو غیر ممکن خواهد بود پس باید به این نکته نیز توجه کنید و با انتخاب بهترین منابع کنکور تجربی 1402 به صورت قدم به قدم جلو بروید.

برنامه ریزی برای کنکور تجربی 1401

چند نکته طلایی در رابطه با بهترین منابع کنکور تجربی 1402

  • یکی از نکاتی که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد این است که مطالب را به صورت مفهومی فرا بگیرید به عنوان مثال مطالعه ی ادبیات و زدن تست های آن تفاوت چشمگیری با امتحان تشریحی دارد. برای درس ادبیات باید جهت زدن تست ها، تسلط لازم برای مفاهیم و معانی داشته باشید، چرا که دست طراح برای مطرح کردن سوالات در این درس باز بوده و تنوع سوالات نیز بیش تر است. با مطالعه و زدن تست های ادبیات خواهید فهمید که تست ادبیات با امتحان تشریحی آن خیلی فرق دارد. 
  • درس عربی می تواند درسی باشد که با تسلط بر آن در کنکور نتیجه مطلوبی گرفت، چون افراد بسیاری هستند که هیچ علاقه ای به این درس ندارند. بنابراین با افزایش نقطه قوت در این درس و با بهره گیری از بهترین منابع کنکور تجربی 1402 خیلی راحت در دروس عربی جلو بیفتید و نتیجه عالی در کنکور کسب کنید.
  • درس دینی درسی است که تنها حفظ کردن متون کافی نمی باشد، بلکه باید مفاهیم آن را درک کنید و معانی ایات و ارتباط آن را با متون بدانید. چون تست های این درس مفهومی بوده و گزینه ها بسیار شبیه هم بوده در صورتی که داوطلب بر آن مسلط نباشد، خیلی راحت گزینه ها می تواند فرد را به اشتباه بیاندازد.
  • درس زبان انگلیسی  از جمله دروسی است که با تسلط به آن می توان نمره خوبی را در کنکور کسب کرد. چرا که افراد زیادی در کنکور گروه تجربی به این درس زیاد توجه ندارند و وقت خود را زیاد در کنکور برای Reading  نمی گذارند. با آشنایی با معانی و دستور زبان و نکات کنکوری در هنگام تست زدن در قسمتReading  توجه کنید که وقت شما را نگیرد و با انتخاب بهترین منابع کنکور تجربی انگلیسی می تواند، این درس هم به یکی از دروس نقاط قوت شما تبدیل شود.
  • درس ریاضی درسی است که با حل مسائل و زدن تست زیاد و تمرین زیاد و فعال بودن در آموزشات و انتخاب بهترین منابع کنکور تجربی 1402 می توان به آن تسلط پیدا کرد، دست طراح در این درس بسیار برای تنوع سوالات باز بوده و در صورتی که فرد بر مباحث این درس مسلط نداشته باشد، مطمئنا نمی‌تواند پاسخ گوی سوالات آن باشد و با توجه به بالا بودن ضریب آن در گروه تجربی می تواند، درسی باشد که نتیجه عالی در کنکور کسب کرد و به رشته مورد نظر خود در گروه تجربی برسید
  • خواندن و یادگیری درس فیزیک برای هر داوطلبی دلچسب و جذاب هست و می تواند برگ برنده داوطلب باشد. این درس هم همانند ریاضیات نیاز به تمرین و تست و حل مسائل دارد، تا بتوان در این درس کاملا تسلط پیدا کرد و امتیاز بالایی در درس فیزیک کسب کرد.

تمامی افرادی که رتبه بالایی دارند در گروه تجربی درس شیمی را درصد بالایی میزنند، بنابراین اگر می خواهید، رتبه خوبی در کنکور تجربی کسب کنید، باید به این درس توجه خاصی داشته باشید، چرا که شیمی هم در این رشته از جمله دروسی است که ضریب بالایی دارد. برای تسلط به این درس باید با کتاب درسی کاملا آشنا شوید و بر آن تسلط پیدا کنید. پس تسلط بر کتاب درسی اساسی ترین قدم برای یادگیری درس شیمی می باشد و بهترین منابع کنکور تجربی برای شیمی منابع استادان با تجربه و مجرب در این زمینه است. 
 

  • در گروه تجربی یکی از مهمترین دروس با ضریب بالا زیست شناسی می باشد که در کنکور تجربی می تواند سرنوشت ساز برای داوطلب باشد. برای تسلط به این درس کتاب درسی و همچنین پکیج های آموزشی استاد های حرفه ای از مهمترین منابع می باشند. باید به صورت مفهومی این درس خوانده شود و روابط بین موضوعات را داوطلب پی ببرد. درس زیست با توجه به زیاد بودن اسامی و نام ها فرد را ممکن است خسته کند که برای حل این مشکل فرد باید تکرار و تمرین کند تا به ذهن بسپارد. رتبه های برتر طی مصاحبه ای با آن ها شده است، گفته اند که حتی شصت الی هفتاد بار کتاب زیست را مطالعه کرده اند و از منابع آموزشی برتر استفاده کرده اند که برای کسب موفقیت این همه تلاش و پشتکار نیاز است.

جمع بندی نهایی

حرف آخر با ارائه بهترین منابع کنکور تجربی 1402 همواره با هدف پیشبرد دانش آموزان سعی بر آن دارد تا شما عزیزان به آنچه که در زندگی می خواهید دست پیدا کنید. تدریس اصولی و حل مسائل پیچیده با زبانی ساده و روان را با استادان حرف آخر تجربه کنید.

ارسال دیدگاه جدید

تصویر کد امنیتی ثبت نظر