کد نظام وظیفه کنکور 1400

لیست کد های نظام وظیفه کنکور 1400

کنکور سراسری برای گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر، هر سال یک بار توسط سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود که بدین وسیله به ارزیابی علمی داوطلبان جهت ورود به دانشگاه می پردازد. یکی از اطلاعات لازم برای تکمیل فرم ثبت نام کنکور ، وارد کردن کد نظام وظیفه داوطلبان مرد می باشد.در دفترچه کنکور سراسری ، 12 کد نظام وظیفه نوشته شده که برای هر کد تعریفی مشخص شده است و باید با توجه به وضعیت خود کد مورد نظر را در فرم ثبت نام وارد کنند. ما در حرف آخر جهت سهولت دسترسی شما داوطلبان گرامی ، لیست کد های نظام وظیفه کنکور 1400 را در قالب جدولی ارائه می کنیم.

کد های نظام وظیفه

براساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، کد نظام وظیفه داوطلبان مرد برای ثبت نام و شرکت در کنکور 1400، به شرح زیر است و متقاضیان لازم است بر اساس شرایط خود کد مربوطه را تعیین و در بند 47 فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند.

جدول کد وضعیت نظام وظیفه در کنکور سراسری و توضیحات 
کد توضیح وضعیت
1 افرادی که کارت پایان خدمت هوشمند دارند.
2 افرادی که دارنده کارت معافیت دائم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص) هستند.
3 مشمولانی که غیبت سربازی نداشته و دارای برگ معافیت موقت هولوگرام دار (پزشکی، کفالت و…) در مدت اعتبار آن باشند.
4 متولدین سال 54 و پیش از آن که باید پس از اعلام نتایج قبولی و به هنگام ثبت نام، کارت معافیت دائم هوشمند (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را عرضه نمایند.
5 دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی که به صورت پیوسته و حضوری (مدارس روزانه، بزرگسالان و آموزش از راه دور) مشغول به تحصیل بوده و نهایتا تا تاریخ 31 شهریورماه 99 در سنوات مجاز تحصیلی که حداکثر 20 سال است، فارغ التحصیل شوند.
6 داوطلبانی که از مقطع متوسطه فارغ التحصیل شده و دارای مدرک پیش دانشگاهی می باشند، مشروط بر این که دوره تحصیل را به صورت پیوسته و حضوری، حداکثر تا 20 سال تمام کرده و وارد دوره غیبت نشوند.
7 دانش آموزانی که موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی قبل از سن مشمولیت (18 سالگی تمام) شوند، بدون این که مشمول غیبت سربازی گردند. به این صورت که اگر در سن 17 سالگی موفق به دریافت مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی شده و حداکثر 6 ماه پس از رسیدن به سن 18 سال، وارد دانشگاه شوند، می توانند به ادامه تحصیل بپردازند اما در غیر این صورت مشمول غیبت سربازی شده و اجازه ادامه تحصیل نخواهند داشت، مگر این که در این مهلت 6 ماهه جهت معرفی خود، به یکی از دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده تا هنگام پذیرش در دانشگاه، دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند.
8 این کد مربوط به سربازان در حال خدمت بدون غیبت اولیه است که دارنده مدرک پیش دانشگاهی حضوری و پیوسته بوده و در مقطع کارشناسی و یا بالاتر پذیرفته شده باشند.
9 سربازانی که تا روز 31 شهریور ماه سال 99، دوره خدمتشان به اتمام برسد. لازم به ذکر است که این افراد می بایست به هنگام ثبت نام در دانشگاه، گواهی و یا کارت پایان خدمت خود را ارائه دهند.
10 طلاب علوم دینی که مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی داشته و دارای معافیت تحصیلی حوزه می باشند. در صورتی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان تایید کنند که طلبه می تواند همزمان با تحصیل در حوزه، به تحصیل دانشگاهی نیز مشغول شود، فرد می تواند توسط معافیت تحصیلی حوزه خود، در دانشگاه به تحصیل بپردازد. از همین رو هر زمان که حوزه علمیه، معافیت تحصیلی طلبه ای را پایان یافته اعلام کند، ادامه تحصیل وی در دانشگاه مشروط بر اجازه سازمان نظام وظیفه عمومی و صدور گواهی معافیت تحصیلی دانشگاهی است. در نتیجه داوطلبان می بایست موافقت نامه حوزه علمیه مربوطه را به هنگام ثبت نام هر ترم تحصیلی ارائه نمایند.
11 کارمندان پایور که در نیروهای مسلح شاغل بوده و گواهی اشتغال به خدمتشان، از سوی سازمان مربوطه جهت ادامه تحصیل تایید شود.
12 دانشجویانی که در سقف سنوات تحصیلی اولیه، انصراف داده و از زمان انصراف آن ها در رشته و دانشگاه سابق تا تاریخ پذیرش در دانشگاه و رشته جدید، بیش از یک سال سپری نشده باشد. نکته قابل توجه این است که دانشجو از تاریخ 22 آبان ماه 90 به بعد از امتیاز یک بار انصراف، استفاده نکرده باشد.

ارسال دیدگاه جدید

تصویر کد امنیتی ثبت نظر