گروه اصلی حرف آخر

پذیرش دانشجو بدون کنکور

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بندرعباس گفت: ثبت‌نام داوطلبان شرکت در پذیرش دوره‌های بدون آزمون کاردانی و کارشناسی نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهرماه سال ۱۳۹۸ به‌صورت اینترنتی، از ۲۷ مردادماه آغاز شده و ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی نیز در هفته جاری شروع خواهد شد.

سید محمد میرحسینی اظهار کرد: لازم است کلیه متقاضیان دوره کاردانی و کارشناسی مرداد پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات موردنیاز ثبت‌نام، به سایت سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی    www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ضمن اینکه امکان مشاوره تحصیلی و ثبت‌نام حضوری در خود مرکز نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: مرکز آموزشی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بندرعباس، که از مراکز پیشرو و قدیمی هرمزگان محسوب می‌شود در مهرماه سال جاری در ۱۵ کد رشته مختلف در زمینه‌های فناوری اطلاعات، نرم‌افزار، حقوق، عمران، معماری و شهرسازی، امور گمرکی، تربیت مربی پیش‌دبستانی دانشجو می‌پذیرد که پذیرش دانشجو در کلیه رشته‌ها بدون آزمون است.

به گفته وی: مطابق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، گزینش دانشجو در هر یک از کد رشته محل‌های تحصیلی بر اساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم و سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان، بومی بودن و با توجه به صلاحیت‌های عمومی داوطلبان بر اساس ضوابط دانشگاه جامع علمی - کاربردی و مصوبات مربوط صورت می‌گیرد .

میرحسینی وجود مراکز رشد و نوآوری و دفتر کارآفرینی در مرکز آموزشی، برگزاری منظم کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی مرتبط با مباحث مهارتی رشته‌های تحصیلی، بازدیدهای علمی هدفمند، برنامه‌های فرهنگی و دانشجویی متنوع، شهریه مناسب در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها، عدم نیاز به مدرک پیش‌دانشگاهی، تقسیط شهریه برای دانشجویان کم‌بضاعت و تخفیف شهریه به دانشجویان رتبه‌های برتر هر ترم تحصیلی، قابل ترجمه بودن و اعتبار مدارک دانشگاه جامع جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور را ازجمله مزایای تحصیل در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، برشمرد.

وی افزود: دانشگاه جامع علمی-کاربردی متولی نظام آموزش عالی علمی-کاربردی و آموزش‌های مهارت محور است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می‌شود. هدف دانشگاه جامع، بالا بردن سطح مهارت و معلومات شاغلین بخش‌های مختلف، تربیت نیروی ماهر و فراهم آوردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی برای آموزش نیروی انسانی متخصص و موردنیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است و خوشبختانه در سال‌های اخیر با شناخت بیشتر مردم نسبت به این دانشگاه و وضعیت بازار کار برای رشته‌های با شیوه آموزشی مهارتی، گرایش به سمت دانشگاه علمی کاربردی افزایش داشته است.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بندرعباس وابسته به موسسه آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی است که در حال حاضر با بیش از ۱۱۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، این مرکز طی سه سال گذشته همواره یکی از مراکز آموزشی نمونه و برتر موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در سطح کشور بوده است.

گذاشتن نظر