گروه اصلی حرف آخر

جایگاه زنجان در کنکور قابل قبول نیست

استاندار زنجان گفت: با توجه به ظرفیت‌های علمی استان، جایگاه زنجان در کنکور قابل قبول نیست.

فتح‌الله حقیقی شامگاه سه‌شنبه در شورای آموزش‌وپرورش استان زنجان با اعلام آمادگی برای همکاری با آموزش‌وپرورش افزود: با توجه به اهمیت نهاد تعلیم و تربیت در صورت نیاز تعداد جلسات شورای آموزش‌وپرورش افزایش یابد.

استاندار زنجان بابیان اینکه جایگاه آموزش‌وپرورش باید رفیع باشد، ادامه داد: باید هر آنچه از دست ما برمی‌آید، برای رفع مشکلات آموزش‌وپرورش کوشا باشیم و از حرف کم کرده و به عمل بیفزاییم.

وی با اشاره به اینکه یک مصوبه عملیاتی از هزاران ساعت گفتار بهتر است، بیان کرد: باید از ظرفیت موجود برای کمک و یاری به آموزش‌وپرورش استفاده کرد.

حقیقی بابیان اینکه باید برای پویایی آموزش‌وپرورش اعتقاد عملی منهای شعار وجود داشته باشد، گفت: باید همه به یاری آموزش‌وپرورش بشتابند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه اجرای طرح نماد بسیار خوب است، ادامه داد: نباید همه کارها را یک دفعه انجام داد و باید طرح با توجه به امکان جغرافیایی و به ترتیب اجرایی شود.

حقیقی بابیان اینکه آموزش‌وپرورش باید در گام دوم انقلاب حضوری فعال داشته باشد، تصریح کرد: باید از ظرفیت آموزش‌وپرورش در این بخش استفاده شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه مشابه دانشگاه علوم پایه در سطح کشور انگشت‌شمار است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های علمی استان، جایگاه زنجان در کنکور قابل قبول نیست.

حقیقی با بیان اینکه در طرح نماد، موضوع نوجوانان و جوانان در معرض خطر یا آسیب‌دیده مورد بررسی قرار می‌گیرد، ادامه داد: باید برای هر کدام از این موارد، برنامه تدوین شود.

وی با اشاره به آمار مدارس تخریبی و فرسوده در استان زنجان عنوان کرد: بر اساس آمار ۵۷ درصد مدارس نیازمند تخریب یا مقاوم‌سازی بوده و مدارس دو نوبته نشان می‌دهد وضعیت فیزیکی مطلوب نیست و اقدامات لازم برای بهبود فضای فیزیکی باید در کشور و استان پیگیری شود.

گذاشتن نظر