اخبار کنکور حرف آخر

درخشش دانش‌آموزان مدارس صدرای خراسان‌جنوبی در کنکور امسال

طی مراسمی با حضور نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از نفرات برتر خراسان جنوبی در کنکور سراسری تجلیل شد.

حسن هاشمی امروز (20 شهریور) در مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری امسال در خراسان جنوبی اظهار کرد: در بنیاد ملی نخبگان بحث تکریم و الگوسازی از نخبگان و سرآمدان علم و المپیادها و جشنواره های علمی و نفرات برتر کنکور مطرح است.

وی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی به سه ماموریت اصلی و اساسی دارد، افزود: یکی از مهمترین این ماموریت‌ها شناسایی، حمایت و هدایت سرآمدان و مستعدین در همه زمینه‌های علمی، فناوری و دانش است.

 

سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه با تاسیس مدرسه شوکتیه این استان پایه گذار یکی از مهمترین مراکز علمی کشور است، گفت: هفت نفر از پدران علوم مختلف متعلق به خراسان جنوبی هستند و مسیر نخبه پروری و نخبه گزینی به درستی تاکنون در این استان ادامه داشته است.

 

هاشمی با تاکید بر اینکه نیرو انسانی نیروی متحرکه هر جامعه است و توسعه بدون نیروی انسانی محقق نمی شود، ادامه داد: یکی از ماموریت های بنیاد ملی نخبگان شناسایی، حمایت و هدایت استعدادهای برتر است.

 

وی از اجرای طرح ملی شهاب در استان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این طرح یک طرح پایه ای و بنیادی برای شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش‌آموزی است که با همکاری وزارت آموزش و پرورش اجرایی می شود.

 

سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح شهاب مسیر نخبه پروری را از ابتدا برای دانش آموزان فراهم می کند، عنوان کرد: اگر تقویت انگیزه های علمی و جایگاه اعتماد به نفس برای دانش آموزان محقق شود در مسیر پیشرفت و توسعه گام بر می دارد.

 

هاشمی با تاکید بر اینکه اعتماد به نفس ملی شاه کلید و عامل اصلی تمام پیشرفت و توسعه کشور است، افزود: بنیاد ملی نخبگان 150 رتبه ی برتر کنکور در رشته ریاضی و فنی، 100 رتبه برتر رشته ی تجربی و انسانی و نیز 40 رتبه برتر رشته هنر و زبان خارجه تحت حمایت خود قرار می دهد.

 

به گفته وی با توجه به شرایط خاص حاکم بر خراسان جنوبی بنیاد ملی نخبگان مکاتباتی با آموزش و پرورش داشته و تا رتبه های زیر 500 را مورد تجلیل قرار می دهیم.

 

سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز 26 نفر از رتبه های برتر کنکور امسال تجلیل می شوند، گفت: خراسان جنوبی در کنکور سراسری سال 96 یک رتبه تک رقمی، چهار رتبه دو رقمی، دو رتبه سه رقمی زیر 150، 18 رتبه زیر 500 و یک نفر برگزیده جشنواره خوارزمی را کسب کند.کرده است.

 

هاشمی تاکید کرد: دست یابی دانش آموزان استان به رتبه های برتر کنکور نتیجه اعتماد به نفس و توکل به خدا است و امیدواریم جامعه از فعالیت نخبگانه شما بهره مند شود.

گذاشتن نظر