اخبار کنکور حرف آخر

دانش آموزان به فقر حرکتی دچار شدند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان دچار فقر حرکتی هستند، اظهار کرد: در معاونت تربیت بدنی و سلامت تلاش شده با ارائه بسته‌های فعالیتی از جمله برگزاری المپیاد‌های درون مدرسه‌ای میزان فعالیت دانش آموزان افزایش یابد.

مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی با بیان اینکه مدرسه، منزل و محله باید فضای مناسبی را برای تحرک دانش آموزان فراهم کند، گفت: دانش آموزان دچار فقر حرکتی هستند که برای رفع این معضل باید مسئولان مدرسه، محله و والدین با یکدیگر همکاری داشته باشند تا دانش آموزان پس از ساعات مدرسه بتوانند از تحرک کافی و فضای مناسب برای ورزش برخوردار باشند.

وی با تاکید براینکه متاسفانه والدین به فعالیت‌های ورزشی فرزندانشان به اندازه سایر دروس توجه نمی‌کنند، افزود: خانواده‌ها بیشتر نگران درس‌های اصلی و کنکور فرزندانشان هستند و از فعالیت‌های ورزشی آنها غافل شده‌اند این در حالی است که داشتن تحرک موجب شادابی و نشاط و افزایش قدرت یادگیری آنها می‌شود.

حمیدی یادآور شد: در معاونت تربیت بدنی و سلامت تلاش کردیم با ارائه بسته‌های فعالیتی از جمله برگزاری المپیاد‌های درون مدرسه‌ای میزان فعالیت دانش آموزان را افزایش دهیم و محیط آموزشی شاداب و بانشاط را برای آنها فراهم کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش خطاب به مسئولان محله‌ها، گفت: مسئولان محله نیز باید با فراهم ساختن فضای مناسب برای ورزش کودکان و نوجوانان آموزش و پرورش را در رفع فقر حتکی نسل آینده یاری کنند.

گذاشتن نظر