اخبار کنکور حرف آخر

الزام صداوسیما به تبلیغ آموزشگاه‌های مجاز

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس ومراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی از منع ادامه فعالیت مراکز آموزشی غیرمجاز و متخلف خبر داد.

مجتبی زینی‌وند، درباره روند نظارت بر آموزشگاه‌ها و موسسات کنکور اظهار کرد: با توجه به تبصره 1 ماده 2 قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی، تنها مرجع صدور مجوز فعالیت آموزشگاه علمی آزاد و آموزشگاه زبان خارجی، جهت آموزش افراد زیر 20 سال و مراکز آموزش پیش دبستانی (به استناد مصوبه 422 شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه 699 شورای عالی آموزش وپرورش) وزارت آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از مراکز بدون اخذ مجوز از آموزش وپرورش یا سایر نهادهای مربوط، فعالیت می‌کنند که برای شناسایی این مراکز متکی به گزارشات مردمی و شورای هماهنگی موسسان مراکز غیر دولتی هستیم گفت: بیشترین تخلف در زمینه اخذ شهریه غیر متعارف و گزاف مربوط به آموزشگاه‌های غیر مجاز فاقد مجوز تاسیس از وزارت آموزش وپرورش است. وی با بیان اینکه تعیین شهریه مراکزی که زیر نظر آموزش وپرورش فعالیت می‌کنند براساس ماده 15 قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی براساس نوع آموزشگاه و دوره تحصیلی و سایر امکانات حداکثر تا سقف نرخ تورم ابلاغ شده است گفت: ادارات کل می‌توانند براساس امتیاز کسب شده آموزشگاه و طبق فرم‌های نظارتی شهریه را تا درصدی نیز افزایش دهند.معاون وزیر آموزش و پرورش درخصوص برخورد با مراکز آموزشی متخلف و  غیرمجاز اظهار کرد: پس از گزارش شورای نظارت مرکزی و اثبات تخلف و غیرمجاز بودن مراکز آموزشی با هماهنگی  نیروی انتظامی نسبت به توقف و پلمپ این مراکز اقدام می‌شود. وی با تاکید بر اینکه تبلیغات مراکز آموزشی حتما باید با مجوز آموزش و پرورش صورت گیرد عنوان کرد: کلیه آموزشگاه‌ها طبق بخشنامه‌های ارسالی مطلع هستند که نباید از تبلیغات کاذب برای جذب دانش‌آموزان استفاده کنند و این تخلف به ندرت در آموزشگاه‌های دارای مجوز از آموزش وپرورش رخ می‌دهد. براساس ماده 7 مصوبه 483 جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 80، صدا و سیما فقط به پخش تبلیغات مراکز و موسسات  آموزشی مجاز هستند که از  آموزش و پرورش مجوز فعالیت و تبلیغ  داشته باشند.

گذاشتن نظر