اخبار کنکور حرف آخر

کمبود بیش از سه هزار معلم ورزش در مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش گفت: «با کمبود بیش از سه هزار معلم ورزش با افزایش ساعت درس تربیت بدنی مواجه شده‌ایم.»

مهرزاد حمیدی در حاشیه مراسم المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که در مدرسه انوشیروان دادگر برگزار شد، گفت: «اعتبار ۵۱ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس اختصاص یافته است که مبلغ  ۱۲ میلیارد آن تخصیص یافته است.»

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مورد نیروی انسانی افزود: «با توجه به اضافه شدن ۳ ساعت به پایه یازدهم و دوازدهم با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم. »
 وی بیان کرد: «۳هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ نفر نیرو کمبود داریم و برای رفع آن با معاونت نیروی انسانی و دانشگاه فرهنگیان هماهنگی کرده‌ایم تا سهمیه بهتری اختصاص پیدا کند. در کنکور سراسری نیز به ما سهیمه خوبی داده‌اند.»
حمیدی اظهار کرد: «نرخ نفوذ المپیاد درون مدرسه ای تا مدارس عشایری راه یافته و ۶ دانش آموز پسر از  عشایر زنجان رکورد روپایی و یک دختر هولاهوپ را در کشور زده‌اند.»
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: «نسخه ستادی ملی برای تمام مدارس در نظر گرفته شده اما الزامی برای نوع ورزش در المپیاد وجود ندارد و مدارس در انتخاب ورزش  با توجه به امکانات خودآزاد هستند. هدف تنها ایجاد و افزایش تحرک بین دانش‌آموزان است.»

گذاشتن نظر