اخبار کنکور حرف آخر

ضرورت جذب کمک های خیران برای نوسازی مدارس/ کاهش سن ازدواج دختران

نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: جذب کمک های خیران برای نوسازی و تجهیز مدارس شهرستان اهر لازم است.

بیت الله عبدالهی عصر پنج شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر، گفت: با توجه به اینکه اعتبارات اختصاص یافته دولتی برای نوسازی و تجهیز مدارس شهرستان اهر کافی نیست لازم است کمک های خیران نیز جذب تا مشکلات موجود در نوسازی و تجهیز مدارس مرتفع شود

وی، با تأکید بر اولویت قرار دادن کیفیت آموزشی در مدارس افزود: متاسفانه در اکثر مدارس فقط می‌ خواهند درصد قبولی در کنکور را افزایش دهند و به افزایش کیفیت آموزشی توجهی نمی کنند که باید مسئولان آموزش و پرورش به صورت تحصصی به موضوع کیفیت آموزشی پرداخت کنند. نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، به بدهی‌ های مدارس شهری و روستایی اهر، هریس و خواجه در زلزله ارسباران نیز اشاره کرد و گفت: مدارس آموزش و پرورش اهر، هریس و خواجه، ۶۱۲ میلیون تومان به شرکت ملی گاز بدهی دارند که امیدواریم با مساعدت هایی که وزیر نفت خواهند کرد، این مشکل آموزش و پرورش منطقه حل گردد. عبدالهی، همچنین بر اولویت قرار دادن رفاه معلمان نیز تأکید کرد و گفت: باتوجه به اینکه رفاه معلمان یکی از دغدغه های دولت و مجلس است، اما ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها نیز با امکانات موجود و هم فکری های خود معلمان به صورت ابتکاری در بحث رفاه معلمان گام بردارند.
۸ واحد آموزشی شهری ۱۰۰درصد به تخریب و نوسازی نیاز دارد در این جلسه فرماندار شهرستان اهر نیز، گفت: ۱۰ واحد آموزشی توسط خیران در روستاهای شهرستان اهر در حال احداث است. زاهد محمودی، افزود: ۸ واحد آموزشی شهری ۱۰۰درصد به تخریب و نوسازی نیاز دارد و ۵ واحد آموزشی زیر ۳۰ سال عمر نیاز به مقاوم سازی دارد. وی، گفت: بیشتر مدارس شهرستان اهر همچنین نیاز به تجهیز و خرید امکانات لازم دارد که اعتبارات دولتی کفاف نمی کند که امیدواریم خیران در این زمینه نیز همراهی کنند. کاهش سنین ازدواج در بین دانش‌آموزان دختر روستایی در این جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان اهر نیز، از کاهش سنین ازدواج در بین دانش‌آموزان دختر روستایی شهرستان اهر ابراز نگرانی کرد. جعفر شجاعی گفت: متأسفانه در برخی روستاهای شهرستان اهر شاهد هستیم که دانش‌آموزان دختر روستایی در مقاطع ششم و هفتم ازدواج می‌کنند که نتیجه آن ترک تحصیل و یا بازماندن از تحصیل است، درحالی‌که این فرهنگ غلط ضمن اینکه زنگ هشدار را به صدا درمی‌آورد بلکه بیش از پیش در روستاها نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

گذاشتن نظر