اخبار کنکور حرف آخر

تفکیک دانشجویان در دانشگاه‌ها به عفت جوانان کمک می‌کند

یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه تفکیک جنسیت در دانشگاه‌ها به عفت دانشجویان و جوانان کمک می‌کند گفت: این تفکیک نباید به صورت کلاسی انجام شود بلکه باید از پایه و اساس انجام شود و دانشجویان دختر در یک دانشگاه و دانشجویان پسر در دانشگاهی دیگر به تحصیل خود ادامه دهند.

 آیت‌الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار رئیس دانشگاه آزاد که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد توانست مشکل کنکور را حل کند، اظهار کرد: در دانشگاه‌ها باید رشته‌هایی تدریس شود که در برطرف کردن گره‌های موجود در جامعه موثر باشد.

وی با بیان اینکه باید بخشی از هزینه‌های اساتید را از دوش دانشگاه‌ها برداریم، عنوان کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند با قبول برخی از پروژه‌ها و انجام آن‌ها توسط دانشجویان خود دانشگاه، درآمد حاصل از آن را صرف تامین هزینه‌های اساتید و هزینه‌های جانبی دانشجویان کنند.

این مرجع تقلید افزود: اگر دانشگاهیان بتوانند برای دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل را ندارند ولی از نظر درسی و تحصیلی مورد قبول هستند شرایط ویژه‌ای طراحی کنند تا این دانشجویان بتوانند در شرایط مناسب‌تری و هزینه‌های کمتری به تحصیل خود ادامه دهند بسیار مطلوب است.

وی با بیان اینکه تفکیک جنسیت در دانشگاه‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و به عفت دانشجویان و جوانان کمک می‌کند، مطرح کرد: این تفکیک نباید به صورت کلاسی انجام شود بلکه باید از پایه و اساس انجام شود و دانشجویان دختر در یک دانشگاه و دانشجویان پسر در دانشگاهی دیگر به تحصیل خود ادامه دهند.

آیت‌الله سبحانی در پایان با اشاره به اینکه در دانشگاه دروس باید به صورت حرفه‌ای و تخصصی تدریس شود، یادآور شد: در دانشگاه‌ها علوم اسلامی باید توسط اساتیدی دنبال شود که به این دروس علاقه‌مند هستند و توانایی ارائه عقاید اسلامی را به دانشجویان دارند.

گذاشتن نظر