اخبار کنکور حرف آخر

پذیرش دانشجو در رشته دامپزشکی 3.5 برابر نیازها است

رئیس سازمان نظام دامپزشکی گفت: پذیرش دانشجو در رشته دامپزشکی 3.5 برابر اعلام ظرفیت دانشگاهها در دفترچه کنکور و 6 برابر نیاز اعلام شده از سوی سازمان نظام دامپزشکی است.

دکتر محمدرضا صفری روز چهارشنبه در حاشیه همایش مسئولان صدور پروانه بهره برداری از اماکن دامی شرق کشور در گفت وگو با خبرنگار افزود: پذیرش دانشجو در حوزه دامپزشکی مطابق با دفترچه های کنکور در سال تحصیلی گذشته 758 نفر اعلام شده بود که دانشگاههای آزاد و دولتی در این مدت 2 هزار و 500 دانشجو را پذیرش کردند.

او تعداد دانشکده های حوزه دامپزشکی کشور را 23 دانشکده شامل 12 دانشکده دولتی و 11 دانشکده غیردولتی عنوان کرد و گفت: عدم تطابق تعداد دامپزشکان با نیازهای جامعه از علل بیکاری دامپزشکان و کارشناسان این حوزه است.
وی بیان کرد: بر اساس قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاهها مکلفند در پذیرش دانشجو به لحاظ تعداد و حتی جنسیت دانشجو و حتی رشته مربوطه، به نظرات پیشنهادی جهاد کشاورزی عمل کنند و اکنون این اتفاق به ویژه در حوزه دانشگاههای غیر دولتی رخ نداده است.
وی تعداد فعالان شاغل در رشته دامپزشکی کشور را 36 هزار نفر شامل دامپزشک، کاردان و کارشناس دامپزشکی عنوان کرد و گفت: 17 هزار نفر از این تعداد دامپزشک و بقیه کاردان و کارشناس امور دامپزشکی هستند.
همایش یک روزه مسئولان صدور پروانه بهره برداری از اماکن دامی شرق کشور با حضور روسا و کارشناسان نظام دامپزشکی استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، گلستان و سیستان و بلوچستان به میزبانی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

نظرات

 • علی :
  16 ارديبهشت 1398

  سلام سوالات رو جداگانه برا نظام قدیم ندارید؟

  مدیر سایت
  گروه حرف آخر:

  سلام، در حال حاضر خیر.

 • ابوالفضل :
  14 ارديبهشت 1398

  سلام. بهتر است که از بیست آزمون استفاده کنیم با از پک سوالات احتمالی؟ و تفاوت این دو چیست.

  مدیر سایت
  گروه حرف آخر:

  سلام، تفاوت چندانی ندارند و اسکلت بندی سوالات احتمالی بر پایه 20آزمون هست. چنانچه محصول 20 آزمون را تهیه کرده اید نیازی به تهیه پک سوالات احتمالی نیست.

گذاشتن نظر