اخبار کنکور حرف آخر

کسب 73 رتبه زیر سه هزار کنکور توسط دانش آموزان استعدادهای درخشان هرمزگان

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان استان، 73 رتبه زیر سه هزار کنکور سراسری سال 96 در رشته های مختلف را از آن خود کردند.

دانش هاشمی پور با اعلام این خبر افزود: 34 نفر در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در دانشگاه های شهرهای تهران، شیراز، اراک، کرمان و بندرعباس، 18 نفر در رشته های مهندسی دانشگاه های تهران و شیراز و 21 نفر نیز در سایر شهرها رتبه قبولی کسب کردند.

وی بیان داشت: قبولی دانش آموزان استعدادهای درخشان هرمزگان در مقایسه با سال گذشته در رشته تجربی 10 درصد و در رشته ریاضی سه درصد رشد داشته است.
مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار کرد: موفقیت در آزمون سراسری و راهیابی به دانشگاه های برتر کشوری یکی از مهم ترین شاخص های توسعه آموزش و پرورش است که نشان از موفقیت طرح ها و برنامه ها دارد.
وی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش هرمزگان با تکیه بر اهداف سند تحول بنیادین و استفاده از همه ظرفیت ها، در شاخص قبولی آزمون سراسری موفق عمل کرده و رتبه استان از 23به 19 ارتقا یافته است.
هاشمی پور تاکید کرد: آموزش و پرورش هرمزگان در سال تحصیلی جدید که با رویکردی تحول گرا بر اساس برنامه های راهبردی تدوین شده نیز همه تلاش خود را برای ارتقای شاخص های آموزشی و تربیتی به کار گرفته است.
هرمزگان 340 هزار دانش آموز دارد.

نظرات

 • امیرحسین حسینی :
  12 بهمن 1397

  سلام
  منظور از ریاضی(1) 6040 یعنی اینکه فقط ریاضی دهمه یا دهم یازدهم و دوازدهم (جامع)
  چون زدید ریاضی(1)!!!!!!!

  مدیر سایت
  گروه حرف آخر:

  باسلام
  در این درس کلیه مباحث پایه ریاضی مطرح شده و مربوط به سال تحصیلی خاصی نیست.

  با تشکر

  حرف آخر

گذاشتن نظر