گروه اصلی حرف آخر

سازمان نوسازی مدارس کشور تعهدات خود را در خراسان شمالی عملی نکرده است

استاندار خراسان شمالی با ابراز گلایه از اینکه سازمان نوسازی کشور تعهدات خود را نسبت به آموزش و پرورش استان عملی نکرده است، گفت: سازمان نوسازی مدارس کشور به تعهدات خود در سفر مقام معظم رهبری در سال ۹۱، سفر ریاست جمهوری در سال ۹۴ و زلزله سال ۹۶ عمل نکرده است و برای همین به ناچار شاهد افزایش اعتیاد، افزایش سرقت های خرد و کاهش آمار قبولی کنکور هستیم.

 به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی دکتر محمد علی شجاعی در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان شمالی اظهار داشت: باید حق استان را آنچه که تاکنون معطل مانده ، پس بگیریم تا شاخص های حوزه آموزش و پرورش توسعه پیدا کند.

 

وی گفت: حضور بخش غیردولتی بسیار کم است به طوری که ۱۴درصد سهم آموزش و پرورش متعلق به بخش خصوصی است لذا باید امور واگذار شود چون علاج درمان آموزش و پرورش استان مشارکت بخش خصوصی است.

محمد علی شجاعی افزود: تنها از طریق فعالیت بخش خصوصی می توانیم بخشی از نداشته های استان را جبران کنیم چون در حال حاضر بخش دولتی با وجود دارا بودن تمامی امور ، توفیق کمتری داشته است.

وی حضور مسوولان کشوری در استان را موجب جهش توسعه دانست و خاطرنشان کرد: ظرفیت های خوبی در مدیریت استان وجود دارد تا کارها در اسرع وقت انجام شود و نباید این موضوع را از مردم دریغ کرد.

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: عملکرد ضعیف در برخی شاخص ها به دلیل اطلاعات و تشخیص های اشتباه است برای همین حال استان خوب نیست.

وی در ادامه سخنان از خیرین مدرسه ساز بعنوان ارزشمندترین قشر های جامعه یاد کرد و افزود: : یکی از بزرگترین شاخص هایی که خداوند به خودش تبریک گفته همین نوع دوستی و خود را وقف دیگران کردن است که این امتیاز در خیرین به ویژه خیرین مدرسه ساز مشهود است.

شجاعی ادامه داد: نسل هایی از کار شما خیرین مدرسه ساز استفاده می کنند که نام شما را نمی دانند و این عالی ترین مرتبه احسان و نیکوکاری است.

گذاشتن نظر