اخبار کنکور حرف آخر

دین و زندگی را چگونه بخوانیم؟

آن‌چه اول از همه باید بدانید این است که درس دینی درسی بسیار جالب است و می‌توانید درصد قابل قبولی در کنکور بزنید؛ اما از جمله درس‌های حفظی و فرّار است و خیلی از داوطلب‌ها گرچه درس را بلدند ولی سر جلسه نمی‌توانند به آن پاسخ دهند. به نظر شما مشکل از کجاست؟ این مشکل ناشی از مرور نکردن درس دینی است.

ابتدا باید یک بار کتاب درسی را به دقت خوانده و نکات مهم هر درس را نشان‌دار کنید.

بعد از این مرحله با فاصله‌ی یک یا دو روز، تست قسمت مطالعه‌شده را بزنید. پیشنهاد این است که یک کتاب تست در این درس برای شما کافی است . نکته‌ای که در تست زدن باید رعایت شود این است که جواب تست‌ها را داخل گزینه‌ها علامت نزنید و سعی کنید در کنار سؤال، جواب گزینه را بنویسید؛ زیرا با این کار کافی است دست خود را بر روی جواب تست‌ها که کنار سؤال نوشتید بگذارید و تست‌ها را جواب داده و مرور کنید. این کار باعث تسلط شما خواهد شد. برای مرور سعی کنید بازه‌های نیم‌ساعت نیم‌ساعت در طول هفته پخش شود و به مرور تیتروار قسمت‌های نشان‌دارشده بپردازید. در تست‌های دینی جواب عیناً داخل گزینه‌هاست و اگر حافظه‌ی تصویری شما قوی باشد می‌توانید به راحتی به سؤال جواب دهید. سعی کنید تست‌هایی را که در کتاب تست جواب داده‌اید مرور کنید.
قسمت دیگری که اکثر داوطلب‌ها را با چالش مواجه می‌شود آیات و روایات است.من برای این قسمت هم برای شما راه‌حل خوبی دارم. کافی است برای آیات نشانه‌گذاری کنید. کلمه‌ای از وسط آیات انتخاب کنید که برای شما جذاب و یادآوری آن آسان باشد و هم‌چنین آن کلمه در آیات دیگری نیامده باشد. این کار باعث می‌شود تست‌ها را با پیامشان راحت‌تر در خاطر بسپارید. در درس دینی مؤلفان دیگر نمی‌توانند تست جدید طراحی کنند و فقط جای سؤالات را عوض می‌کنند و اگر شما تست‌ها را مرور کنید خیلی راحت می‌توانید درصد قابل قبولی در کنکور سراسری در درس دین و زندگی به دست آورید.

گذاشتن نظر