اخبار کنکور حرف آخر

واکنش توکلی به مطالبه‌گری دانشجویان از وزارت نفت

رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان عدالت در نامه‌ای به دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت اعلام کرد: شکایت این دانشجویان از وزارت نفت را پیگیری می‌کند.

احمد توکلی رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان عدالت در نامه‌ای به دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت به مطالبات و تجمع‌های آنها در مقابل بدعهدی وزارت نفت واکنش نشان داد.

وی در این نامه به دانشجویان اعلام کرده که دیدبان شفافیت و عدالت طبق وظیفه ذاتی‌اش پیگیر شکایت آنها خواهد بود. براساس مستندات درج شده در دفترچه کنکور سراسری در سال‌های قبل، وزارت نفت متعهد به استخدام دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در این وزارتخانه شده بود. بیژن زنگه وزیر نفت در سال ۹۴ استخدام این دانشجویان را در وزارت نفت ممنوع اعلام کرد. دانشجویان دانشگاه صنعت نفت که قبل از این سال در این دانشگاه تحصیل کرده بودند، پس از بی‌نتیجه ماندن اعتراضات خود به دیوان عدالت اداری شکایت بردند. در پی این شکایات، دیوان عدالت اداری وزارت نفت را ملزم به جذب و استخدام دانشجویان گروه الف دانشگاه صنعت نفت کرد. این دانشجویان در اعتراض به عدم پاسخگویی وزارت نفت روز گذشته مقابل ساختمان این وزارت و امروز مقابل ساختمان ریاست‌جمهوری تجمع کردند.

گذاشتن نظر