گروه اصلی حرف آخر

 ۵۵۰ هزار ظرفیت برای رشته محل‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شده است

خدایی گفت:‌حدود ۲۸۱ عنوان رشته به صورت کلی و حدود ۵۵۰ هزار ظرفیت برای رشته محل‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شده است.

وی افزود: فرایند پذیرش به این صورت است که داوطلبان رشته‌های اعلام شده را از سایت سازمان سنجش مشاهده کرده و آن را انتخاب می‌کنند،‌ ما تصمیم گرفتیم از امروز رشته‌ها را اعلام کنیم زیرا ۲۴ بهمن ماه زمان ثبت‌نام کنکور سراسری است و اگر داوطلبی می‌خواهد فقط در این رشته‌ها به صورت بدون آزمون شرکت کند، می‌تواند در کنکور ثبت‌نام نکند.

رئیس سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان می‌توانند از ۲۰ اسفند به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و علاقمندی خود را برای رشته‌های بدون آزمون و پذیرش در مهر سال ۹۸ اعلام کنند، هر داوطلب امکان انتخاب ۱۰۰ رشته محل را دارد.

به گفته وی داوطلبان تا ۶ شهریور ماه فرصت دارند که رشته‌ و محل‌های مورد علاقه‌شان را اعلام کنند تا ما برای دانشگاه‌ها بفرستیم، دانشگاه‌ها از ۶ شهریور ماه شروع به پردازش درخواست‌ها می‌کنند و در این بازه زمانی که ما اعلام کردیم دانشگاه با دانشجویان تماس می‌گیرد تا داوطلبان در صورت تمایل برای ثبت‌نام اقدام کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: ثبت‌نام آزمون سراسری نیز از ۲۴ بهمن تا ۲ اسفند است. آزمون در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیر ماه برگزار می‌شود که ما دو نوع سؤال برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم طراحی کرده‌ایم و ظرفیت جداگانه برای نظام قدیم و جدید نداریم.

خدایی اظهار داشت: ما طبق قانون ۸۵ درصد پذیرش را بر اساس سوابق تحصیلی انجام می‌دهیم و انتظار داریم این سیستم از سال‌های آینده شرایط باثبات‌تری داشته باشد.

گذاشتن نظر