اخبار کنکور حرف آخر

قبولی بیش از 90 درصدی دانش‌آموزان شهید بردستانی در کنکور سراسری

ظهیر محمودی شامگاه چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در دیر اظهار داشت: برای رشد دانش‌آموزان در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ، هنری و ورزشی در زندگی و رسیدن به حیات طیبه نیازمند به تقویت همکاری های برون سازمانی با انجمن های مردم نهاد و دیگر نهاد ها و ارگان ها هستیم.

وی ادامه داد: امسال دو هزار و 180 دانش‌آموز در سیستم سناد ثبت نام کرده‌اند که 250 نفر آنها کلاس اولی هستند و تاکنون حدود 60 درصد دانش آموزان پیش دبستانی نیز در این سیستم ثبت شده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش منطقه بردخون عنوان کرد: با همکاری خیرین ، کمیته امداد و همچنین از محل صندوق خیریه حضرت علی اصغر(ع) که از سوی فرهنگیان تشکیل شده است هزینه بیش از 256 فرم لباس دانش‌آموزان پرداخت شده و برای  یک‌هزار دانش‌آموز که اکثر آنها ایتام و بی‌بضاعت بوده‌اند لوازم‌التحریر تهیه شده است.

این مقام مسوول با بیان این که امسال در حوزه اعتبارات آموزش و پرورش منطقه بردخون جهش خوبی صورت گرفته است، افزود: در سال 95 در حوزه تعمیرات، 380 میلیون ریال، تأمین تجهیزات یک میلیارد و 119 میلیون ریال، طرح هجرت 100 میلیون ریال و در حوزه نوسازی 300 میلیون ریال اعتبارات توزیع شد اما امسال  در حوزه تعمیر و تجهیر مدارس 5 میلیارد ریال و در بخش نوسازی 16 میلیارد ریال تصویب شده است.

محمودی گفت:مدرسه امیر کبیر 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پروژه مذکور در حال حاضر تعطیل است اما با رایزنی‌های صورت گرفته طرف چند ماه آینده تکمیل و عملیات اجرایی مدرسه فرهنگ امسال آعاز می‌شود.

وی اضافه کرد: امسال تاکنون در بخش تأمین تجهیزات مدارس یک میلیارد و 200 میلیون ریال و در بخش تعمیرات نیز تقریبا 600 میلیون ریال هزینه شده که بسیاری از نیازمندی‌های مدارس رفع شده است.

مدیر آموزش و پرورش منطقه بردخون با بیان این که با وجود نبود مدرسه نمونه و تیزهوشان در بردخون دانش آموزان ما توان رقابت با شهرستان های دیگر را دارند، بیان کرد: قبولی بیش از 90 درصدی دانش اموزان پیش دانشگاهی شهید بردستانی در کنکور سراسری و راه‌یابی بیش از 70 درصد دانش آموزان هنرستان کار و دانش حضرت رسول(ص) به دانشگاه های دولتی و مراکز آموزش عالی نشانه این مدعاست.

وی افزود: ما بدنبال رعایت عدالت آموزشی و توزیع عادلانه امکانات در منطقه و توجه ویژه به مدارس روستاهای بخش هستیم که در این راستا از 5 کلاس توافق شده جهت ساخت با شرکت متانول کاوه تعدادی از این کلاس‌ها در روستاها ساخته می‌شود.

محمودی با تقدیر از همکاری پارس شمالی با آموزش و پرورش بردخون تأکید کرد: همکاری‌های برون‌سازمانی راه حل بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش است و ما انتظار و توقع داریم صنایع نفت و گاز خدمات بیشتری به مناطق پیرامونی خود ارائه کنند.

گذاشتن نظر