اخبار کنکور حرف آخر

دانشجویان ما تعهد می دهند که در آینده به قوه‌ قضائیه خدمت کنند

رئیس دستگاه علوم قضایی با بیان اینکه دانشجویان ما از بهترین افراد کنکور انتخاب می شوند، گفت که این افراد تعهد می دهند که در آینده به قوه‌قضائیه خدمت کنند.

محمدجواد شریعت باقری در حاشیه مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم قضایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: دانشگاه علوم قضایی وظیفه جذب قضات کشور را با هدف تامین بخشی از نیازهای قوه‌ قضائیه بر عهده دارد. حدود 34 سال است که تعداد عمده قضات از این دانشگاه که قبلا دانشکده بود، انتخاب می شدند.

محمدجواد شریعت باقری در حاشیه مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم قضایی گفت: دانشگاه علوم قضایی وظیفه جذب قضات کشور را با هدف تامین بخشی از نیازهای قوه‌ قضائیه بر عهده دارد. حدود 34 سال است که تعداد عمده قضات از این دانشگاه که قبلا دانشکده بود، انتخاب می شدند.

وی افزود: این دانشجویان که وارد دانشگاه علوم قضایی می شوند از بهترین‌های کنکور انتخاب شده و تعهد می دهند که در آینده به قوه‌ قضائیه خدمت کنند.

رئیس دانشگاه علوم قضایی درباره نشستی که اخیرا با فرستاده نخست وزیر ژاپن داشت چنین توضیح داد: آقای کومارا حقوقدان و رئیس انجمن حقوقی هستند که به حزب لیبرال دموکرات ژاپن مشورت می دهند. ایشان تیم حقوقی با خودشان آوردند و قصد داشتند زمینه همکاری حقوقی را با ما بررسی کنند. قبلا در سمت دیگری که بودم یک پروژه همکاری با آنها امضا کردم و به همین دلیل خواسته بودند که با من ملاقاتی داشته باشند.

شریعت باقری اضافه کرد: در این ملاقات با توجه به مطلوب بودن روابط میان ایران و ژاپن به همکاری در زمینه‌های حقوقی تاکید کردیم و خواستیم تا آشنایی با نظام‌های حقوقی یکدیگر را در دستور کار خود قرار دهیم. همچنان که ما به آشنایی نظام حقوقی و قضایی آنها نیاز داریم، آنها هم متقابلا به آشنایی با نظام حقوقی و قضایی ما نیاز دارند.

وی تاکید کرد: وقتی که روابط کشورها تنگاتنگ می شود و مراودات افزایش پیدا می کند، در پی آن مسائل حقوقی نیز مطرح می شود. برای حل و فصل این مسائل حقوقی شناخت نظام حقوقی یکدیگر لازم است. در این ملاقات اعلام آمادگی کردیم که زمینه همکاری را برای شناخت نظام حقوقی- قضایی دو کشور ایجاد کنیم.

شریعت باقری در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات اخیر ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل علیه ایران امکان پیگیری حقوقی دارد یا خیر، گفت: در روابط بین‌الملل اتفاقات بدی رخ می دهد که لزوما پیگیری حقوقی و قضایی ندارد. بلکه راهکار سیاسی دارد. اگر رئیس‌جمهور کشوری سخنان نادرستی بیان می‌کند، پاسخ آن را در روابط و مراودات سیاسی می دهند نه حقوقی.

گذاشتن نظر