اخبار کنکور حرف آخر

رشته‌های بی‌متقاضی دانشگاه آزاد آذربایجان غربی حذف شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: برخی رشته‌های دانشگاه آزاد به سبب نداشتن متقاضی و به حدنصاب نرسیدن تعداد دانشجو حذف شدند.

عزیز جوان پور با اشاره به حذف برخی رشته‌ها از لیست این دانشگاه اظهار داشت: با توجه به این‌که برخی رشته‌ها دیگر خواهانی ندارند و دانشجویان تمایلی برای تحصیل در این رشته‌ها را ندارند بنابراین این رشته‌ها از دانشگاه آزاد ارومیه حذف شدند.

وی افزود: رشته‌های  بدون کنکور در حدود 500 نفر ظرفیت دارند که ظرفیت رشته‌های پر متقاضی  مثل رشته حقوق پر شده و برای پیش ثبت نام نیز دیگر ظرفیتی نمانده است.

جوان پور گفت: رشته‌های ادبیات، گروه الهیات، ریاضیات، شیمی، فیزیک و زمین شناسی دانشجویی برای تحصیل وجود ندارد چرا که چون بازار کار برای این رشته‌ها وجود ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار داشت:  رشته‌های حقوق، معماری و عمران بازار کار خوبی دارند و دانشجویان بیشتر به تحصیل در این رشته‌ها علاقه دارند.

جوان پور در رابطه با سیاست‌های دانشگاه آزاد آذربایجان غربی نیز گفت: سیاست‌های دانشگاه آزاد تغییر پیدا کرده و سیاست‌های جدید دیدگاه واقع‌گرایانه دارد بنابراین کلیه امورات در قالب سیاستهای کلی جدید در حال انجام است.

وی افزود: از کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان، گرجستان و افغانستان می‌توان دانشجو جذب کرد و دانشجوی بین المللی هست ولی با این تعداد دانشجوی بین المللی، دانشگاه بین المللی نمی‌شود.

گذاشتن نظر