اخبار کنکور حرف آخر

بیرجند رکورد دار قبولی کنکور 96 در استان

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: شهرستان بیرجند رکورد دار قبولی استان در آزمون سراسری سال 96 است و پس از آن شهرستان های قاین، فردوس و طبس قرار دارند.

عباس لامعی در مراسم تجلیل از برگزیدگان کنکورسراسری سال 96 شهرستان بیرجند، اظهار کرد: یک هزار و 880 دانش آموز پایه چهارم دوره دوم متوسطه شهرستان بیرجند در کنکور شرکت کردند که از این تعداد 84 نفر موفق به کسب رتبه های زیر هزار شدند.

وی، در این مراسم که با حضور فرماندار بیرجند، تنی چند از مدیران کل و مدیران آموزش و پرورش شهرستان های استان، در محل سالن قلم چی برگزار شد، ادامه داد: دبیرستان های شهید بهشتی، فرزانگان، نمونه تربیت و نمونه آیت ا... خامنه ای بیرجند از لحاظ تعداد قبول شدگان در صدر مدارس این شهرستان قرار دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به کسب 324 رتبه زیر هزار توسط دانش آموزان استان در آزمون سراسری 96 تصریح کرد: خراسان جنوبی به مدت 2 سال پیاپی است که  موفق به کسب رتبه دوم علمی و قبولی کشور پس از استان یزد می شود.

لامعی، با بیان این که دردولت تدبیر و امید آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی به گواه گزارشات وزارت و سازمان سنجش پیشرفت چشمگیری داشته است، افزود: تحقق این مهم را در وهله ی اول مدیون معلمان و مدیران سختکوش آموزش و پرورش استان هستیم که به حق از سرآمدان کشور محسوب می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از اجرای بخشنامه طرح 3 هزار در برخی از ادارات آموزش و پرورش استان خبر داد و اضافه کرد: اجرای این طرح به معنی برقراری عدالت آموزشی و استفاده بهینه از منبع ارزشمندی به نام نیروی انسانی در آموزش و پرورش است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که با بیان این که دسته بندی های سیاسی در آموزش و پرورش مفهومی نداشته و کسی به خاطر گرایش های سیاسی در مدارس تغییر نکرده، عنوان کرد: تمامی  تغییرات ایجاد شده با هدف افزایش کیفیت آموزشی و استفاده بهینه از منابع نیروی انسانی در مدارس بوده است.

گفتنی است در پایان مراسم از رتبه های زیر هزار بیرجند در آزمون سراسری تجلیل شد.

 

گذاشتن نظر