پشت پرده کنکور از زبان استاد کامیار

پشت پرده کنکور از زبان استاد کامیار

پشت پرده کنکور از زبان استاد کامیار

کنکور

پشت پرده کنکور از زبان استاد کامیار

سال‎ها است که موضوع کنکور از دغدغه‎های جدی در تحصیل فرزندان ایران زمین است و چالش‎های بسیاری در مورد آن مطرح شده است. بزرگترین پرسش‎ها در این زمینه آن است که «آیا وجود کنکور ضرورت دارد؟» و اگر چنین است«چگونه می‎توان بر آن غلبه کرد؟».

منتقدان آموزشی وجود کنکور را به شکل کنونی غیراستاندارد قلمداد نموده‎اند و نوع پیشرفته‎تری از آن را پیشنهاد می‏کنند که شاید شامل روزی متفاوت در گزینش دانشجو باشد؛ اما کمتر کسی است که از ساختار آموزشی ایران اطلاع داشته باشد وجود کنکور را امری غیرضروری بداند.

علّت آن است که در واقع ظرفیت پذیرش دانشگاه‎های ایران در رشته‎های داغ، بسیار کم‏تر از متقاضی‎های آن است و این امر، ضرورت کنکور را جدّی می‏سازد.

به هر حال، ما نیازمند راهی هستیم جهت سنجش و سپس انتخاب دانشجو؛ و این امر فعلاً با آزمونی به نام کنکور سنجیده می‏شود.

هر شکل دیگری از کنکور هم به هر حال چالش برانگیز و تا حدی استرس زا است و افراد ناگزیر از مبارزه با آن هستند مگر فکر ورود به رشته‎های داغ را از سر هود بیرون کنند. هر چند کنکور، حرف آخر را در زندگی نمی‎زند ولی حرف آخر به طور جدی از موسساتی است که چالش‎های کنکور را مرتفع نموده است.

چند سالی است که موسسه‎ی آموزشی کنکور حرف آخر از برندهای مطرح آموزشی دیجیتال کشور با شعار مفهوم گرایی و انیمیشن سازی فیلم‎های آموزشی بسیار خاص و با کیفیتی را ارایه نموده که بسیاری کلاس‌‏ها و کتاب‏های رایج را به چالش کشیده است. با ابزارهای نظیر نقشه‏ی راه و الگو، موسسه‏ ی حرف آخر را، پرچمدار مبارزه با کنکور رایج می‏دانند.

 

انتشارات کنکور حرف آخر

خیلی‏ ها به درستی نمی‎دانند که خدمات این موسسه چیست ولی آن را به عنوان کیفیت برتر آموزش می‏شناسد. دانش آموزان کنکوری و حتی سال‏های پایین‏تر، با دقایقی صرف وقت در فیلم‎های آموزشی حرف آخر، برای همیشه مجذوب کیفیت فوق العاده‎ی فیلم‌های آن می‏گردند و غول کنکور را فراموش می‌‏کنند.

نظر سنجی‎ها نشان می‏دهند که با سیستم آموزشی حرف آخر کنکور مجبور است مسیر جدیدی را پیش بگیرد زیرا این موسسه، با ورود به عمق مفاهیم، صورت‏های جدیدی از یادگیری و تفکر را ابزار درک علوم کرده است که تنوع روش‎های فکر کردن را چندین برابر نموده است.

 

به بن بست رسیدن طراحان کنکور

طراحان کنکور امروزه مجبورند سیستم‎های آموزشی حرف آخر را به دقت مرور کنند زیرا سوالات رایج کنکور، با روش‎های حرف آخر، بسیار ساده است و کسی با روش‎های این موسسه، اصلاً مشکلی با سوالات معمولی ندارد.

فیزیک و ریاضیات حرف آخر تقریباً بدون فرمول و صرفاً با تکیه بر مفاهیم اولیه تدریس می‏گردد که این در جهان برای اولین بار است.

دانشگاه روش شناسی پاریس، به موسسه‏ ی حرف آخر در سال 1396 مدرک بین‎المللی ICOM را اعطا نمود و دلیل این کار را روش‎های نوین و آکادمیک این موسسه معرفی کرد. حرف آخر توسط یونسکو، تمام جهان معرفی شده و برای اولین بار توسط یونسکو، به عنوان موسسه‎ی آموزشی برتر، به جهت خدمات آموزشی خاص، مورد تقدیر قرار گرفت.

امروزه هیچ دانش آموز کنکوری وجود نارد که حرف آخر را نشناسد و در عین حال این شناخت با باور کیفیت همراه است.

کنکور که روزگاری غیر از تلاش، آزمونی مبتنی بر هوش و شانس تلقی می‏شد، امروز با روش‏های حرف آخر، یک آزمون مبتنی بر مفاهیم و صرفاً تلاش است حرف آخر ثابت کرد که کنکور به تلاش منطقی بر یادگیری نیاز دارد نه به هوش.

دیدگاه‌های قدیمی کنکور در سال‎های دهه‏ی 60 و 70 بر فرمول و ساده انگاری مفاهیم مبتنی بود و کسی نبود که برای کنکور، به غیر از روش‏های رایج کلاس‎های کنکور، به کتاب درسی هم رجوع کند.

معمولاً بچه‎ها با جزوه‎ی کنکور پیش می‎رفتند و بعد از مدتی به یک تعداد مهارت تست زنی است پیدا می‎کردندو مهارت‎های که جز در آزمون کنکور به هیچ کاری نمی‎آمد. کنکور فقط یک سدّ معبر آموزشی بود و مهارت‎های تست زنی «حرف آخر»، را می‏زد. امروزه حرف آخر، درسی بالاتر از این گونه مهارت‎های بیهوده است.

حرف آخر، مسیر کنکور را عوض کرده و آن را به یک فرصت یادگیری دل نموده است. خیلی از حرف آخری‎های با گذرندان دوره‎های این موسسه در منزل خود و صرفاً از طریق ویدئو نگاه جدید بر مبحث کنکور باز می‎کنند.

آنها معمولاً ساده ‏ترین امتحان خود را کنکور می‎دانند و اظهار می‏کنند که حرف آخر، ابزاری برای ذهن آنها فراهم نموده است. خیلی از مدعیان کنکور، امروز در تقابل با این موسسه هستند ولی با شگفتی تمام، پیروز میدان حرف آخر است.

گرچه تجربه‏ی کنکور به هر حال همراه با استرس است ولی پیاده کردن عادت‎های صحیح آموزشی که توسط موسسه‏ ی حرف آخر به دانش آموزان آموزشی داده می‏شود. ساعتهای جلسه‏ ی کنکور را با ذوق و شوق فراوان همراه نموده است.

دانش آموزان بسیاری امروز در حرف آخر کار می‏کنند و خود را مدیون خدمات آموزشی این موسسه می‏دانند. رتبه‏ های برتر کنکور معمولاً از این موسسه هستند و روزگار دانش آموزی را بسیار شیرین به یاد می‏آورند.

کار سخت، همیشه به نتیجه می‎رسد. کنکور دیگر سدّ معبر آموزشی نیست. کنکور یک آزمون است جهت گزینش درست دانشجو که هر چند ایرادهای ساختاری دارد ولی وجود آن به جهت انتخاب گزینه ‏های علمی مناسب‏تر ضروری است.

 

دوستدارشما :پیمان کامیار

درباره نویسنده

خبر خاصی نیست :)

نظرات (5)

محمدرضا

استاد کامیار خیلی دوست داشتنی هستند،، آرزوی سلامت و تندرستی براشون دارم،، خدا حفظشون کنه

رضا فرزادفر

سلام واقعا محصولات حرف اخر عالین مخصوصا استاد شعبانی گل

موسوی

جناب کامیار واقعا بهتر از شما هم هست؟ من که شک دارم.
از صمیم قلب آرزو دارم یک بار شما رو ملاقات کنم.

موفق باشید.

حسین

استاد کامیار عشقی عشق خدا تو رو خیلی خفظ کنه خیلییی

حسین آزاد

واقعا حقیقته که حرف آخر فوق العادست پیشنهاد من به تمامی افرادی که این مطالب رو میخونن اینه که از حرف آخر استفاده کنن تا همیشه حرف آخر رو بزنن…