کنکور 98

سال‎ها است که موضوع کنکور از دغدغه‎های جدی در تحصیل فرزندان ایران زمین است و چالش‎های بسیاری در مورد آن مطرح شده است. بزرگترین پرسش‎ها در این زمینه آن است که «آیا وجود این آزمون ضرورت دارد؟» و اگر چنین است«چگونه می‎توان بر آن غلبه کرد؟».

منتقدان آموزشی وجود کنکور را به شکل کنونی غیراستاندارد قلمداد نموده‎اند و نوع پیشرفته‎تری از آن را پیشنهاد می‏کنند که شاید شامل روزی متفاوت در گزینش دانشجو باشد؛ اما کمتر کسی است که از ساختار آموزشی ایران اطلاع داشته باشد وجود آزمون سراسری را امری غیرضروری بداند.

علّت آن است که در واقع ظرفیت پذیرش دانشگاه‎های ایران در رشته‎های داغ، بسیار کم‏تر از متقاضی‎های آن است و این امر، ضرورت کنکور را جدّی می‏سازد.

به هر حال، ما نیازمند راهی هستیم جهت سنجش و سپس انتخاب دانشجو؛ و این امر فعلاً با آزمونی به نام کنکور سنجیده می‏شود.

هر شکل دیگری از کنکور هم به هر حال چالش برانگیز و تا حدی استرس زا است و افراد ناگزیر از مبارزه با آن هستند مگر فکر ورود به رشته‎های داغ را از سر هود بیرون کنند. هر چند کنکور، حرف آخر را در زندگی نمی‎زند ولی حرف آخر به طور جدی از موسساتی است که چالش‎های آزمون سراسری را مرتفع نموده است.

چند سالی است که موسسه‎ی آموزشی حرف آخر از برندهای مطرح آموزشی دیجیتال کشور با شعار مفهوم گرایی و انیمیشن سازی فیلم‎های آموزشی بسیار خاص و با کیفیتی را ارایه نموده که بسیاری کلاس‌‏ها و کتاب‏های رایج را به چالش کشیده است. با ابزارهای نظیر نقشه‏ی راه و الگو، موسسه‏ ی حرف آخر را، پرچمدار مبارزه با کنکور رایج می‏دانند.

 

انتشارات کنکور حرف آخر

خیلی‏ ها به درستی نمی‎دانند که خدمات این موسسه چیست ولی آن را به عنوان کیفیت برتر آموزش می‏شناسد. دانش آموزان کنکوری و حتی سال‏های پایین‏تر، با دقایقی صرف وقت در فیلم‎های آموزشی حرف آخر، برای همیشه مجذوب کیفیت فوق العاده‎ی فیلم‌های آن می‏گردند و غول کنکور را فراموش می‌‏کنند.

نظر سنجی‎ها نشان می‏دهند که با سیستم آموزشی حرف آخر مجبور است مسیر جدیدی را پیش بگیرد زیرا این موسسه، با ورود به عمق مفاهیم، صورت‏های جدیدی از یادگیری و تفکر را ابزار درک علوم کرده است که تنوع روش‎های فکر کردن را چندین برابر نموده است.